Benátky

Datum po, 25. led. 2021 Beginn 17:30
SK H. Slavia Třebíč - A-tým
Třebíč

Stejný jmenovatel měly všechny odpovědi trenéra Petra Martínka na naše otázky. Vždy skloňoval zodpovědný výkon svého týmu a litoval neproměněných gólových situacích. To byly dvě zásadní věci, které rozhodly o výhře Kolína, o výhře 4:2.

,,Hráli jsme dobře, měli jsme parádní první třetinu. Ale i ve druhé jsme si vytvořili spoustu šancí, byly před námi prázdné brány, sehráli jsme krásné akce. Mohli jsme dát víc gólů. Hráli jsme zodpovědně dozadu. Ve třetí třetině jsme si to pohlídali a myslím, že je to naprosto zasloužené vítězství,“ řekl na úvod svého hodnocení kolínský kouč Martínek.

Kolín tentokrát rozhodl utkání už v první třetině. Tam nejenže vsítil tři branky, ale diktoval tempo hry. Na rozdíl od minulého utkání s Vrchlabím, kde se Kolín v úvodu hledal, byl toto vstup do zápasu par excellence.

,,Neměli jsme první dvě střídání dobré, soupeř nás trošičku zatlačil, ale pak jsme se rozjeli a hráli jsme parádní hokej. Mrzí mě, že jsme nedali víc šancí. Byly tam akce, které by si gólové zakončení zasloužily. Musím ale i tak pochválit celé mužstvo a gólmana. Nechali na ledě, co tam nechat měli,“ byl kolínský lodivod spokojený. Aby ne jeho tým po restartu Chance ligy doma udělal devět bodů z devíti možných.

Co byla v sobotu deviza Kolína? Zodpovědná hra dozadu. Kozlové se až na určité pasáže vyvarovali větších bych a nesystémových hrubek. I když v druhé půlce utkání branku nevstřelili, nemuseli se nijak výrazně bát, že by góly začal střílet soupeř a o výhru by přišli.

,,My jsme hráli výborně do defenzivy. V závěru se tam hostům podařilo jeden gól protlačit, no dobře, stalo se, ale my jsme to měli pod kontrolou. Kluci perfektně plnili pokyny. Nemám co vytknout, snad jedině ty góly, kterých jsme mohli dát víc,“ vrátil se Martínek znovu k množství vstřelených kolínských branek.

FOTOGALERIE JANA JACKA KOBZÁNĚ Z UTKÁNÍ KOLÍN – ÚSTÍ ZDE

Kolínské hokejisty čeká před pauzou ještě jedno utkání, ve středu 16. prosince budou hrát na led šesté pražské Slavie.