12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 01 02
3 událostí v měsíci duben 2021 3 událostí v měsíci duben 2021 1 událost dne 21. duben 2021 2 událostí dne 24. duben 2021

Foto: Prokop BělinaFoto: Prokop BělinaPoslední tři utkání roku 2020 kolínští hokejisté v Chance lize vyhráli. Po domácích vítězstvích nad Vrchlabím a Ústím obrali o všechny tři body i pražskou Slavii na Edenu. Jak hodnotil utkání, které skončilo 5:3 pro Kolín trenér Kolína Petr Martínek?

,,Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Fantasticky jsme vstoupili do utkání. V první třetině jsme dominovali. V té druhé převzala otěže Slavia. My jsme neproměnili nějaké šance, a když domácí snížili na 2:4, ztratili jsme hlavy a přestali jsme hrát to, co jsme chtěli. Do třetí třetiny jsme ale šli ještě s jednobrankovým náskokem. A do ní jsme zase nastoupili fantasticky. Neuvěřitelnou bojovností, nasazením a poctivou prací jsme vedení 5:3 udrželi,“ komentoval mač trenér Kolína Petr Martínek.

Jeho tým měl slabší druhou třetinu, kde dovolil domácím pomýšlet na obrat, ale domácí nestihli ani vyrovnat, když Husa na začátku třetí třetiny vsítil pátý gól Kolína a dodal svému týmu klid nazvaný dvougólový náskok.

Zvláštní příchuť mělo utkání pro kolínského kapitána Davida Šafránka. Ten ve Slavii hrál tři sezony. V sezoně 2015-2016, když za tehdy druholigový Kolín ve čtyřech utkáních nasázel osm branek a na dvě nahrál, tedy měl dva a půl bodu na zápas, ho vytáhla Slavia a soutěž výš. Šafránek na Edenu vydržel další dva celé roky. Byl dokonce asistentem kapitána mužstva. V první sezoně tam udělal 33 bodů (18+15), v té druhé 34 bodů (18+6) a v té třetí 36 bodů (10+26). Pak se s ním Slavia rozloučila a Šafránek se vrátil domů do Kolína.

S kozlem na hrudi udělal v sezoně 2018-2019 61 bodů (33+28) a loni, kdy Kolín vyhrál skupinu Střed po základní části to bylo bodů dokonce 81, a to bez play off, které se nakonec nehrálo. Nastřílel 49 gólů a na dalších 32 nahrál. Celkově se stal nejlepším střelcem druhé ligy.

A letos? To má zatím ze dvanácti utkání bodů 18 (9+9). A značně k tomu přispěl ve středu na Slavii. Tam totiž v první třetině dal hned tři branky a hattrickem položil základ kolínské výhře.

Sestřih jeho branek z utkání Slavia – Kolín 3:5 najdete zde