2:1 SC Kolín - A tým

Datum so, 23. led. 2021 Beginn 17:00
-:- HC Benátky nad Jizerou - A-tým
Benátky

Z utkání proti Frýdku. Foto: Frýdek-MístekZ utkání proti Frýdku. Foto: Frýdek-MístekPorážku přivezli kolínští hokejisté z ledu Frýdku-Místku. Tam se sice ujali vedení 2:0, ale nutno přiznat, že domácí byli na ledě kousavějším týmem a právem urvali všechny tři body.

Hned prvních několik střídání ukázalo, že Kolín bude muset ve Frýdku pěkně máknout. Domácí totiž v útočné třetině rychle kombinovali, přihrávali, tečovali. Navíc poměrně brzy hráli i přesilovou hru, a to jim v tlaku pomohlo. Jenže branku nedali. Když se pak Štohanzl vrátil z trestné, zapojil se rovnou do hry a byl dobře připraven na teč Králova puku. A protože byl při této teči hráč s číslem 16 faulován, Kolín hrál ještě přesilovku. A tu proměnil. Šafránek to vzal na sebe, vyjel z rohu a vystřelil. Sice jen do betonu, ale Jankovský stihl dorážet a tuto dorážku ještě sám Šafránek usměrnil do sítě – 0:2.

Po kolotoči na začátku se tak kozlové dostali do pohodlného náskoku a vypadalo to na dobře rozjetý zápas. Domácí se však brzy vrátili na svou notu, a ještě do konce třetiny vyrovnali. Proměnili přesilovku, a pak to byl gól z brejku po samostatném úniku – 2:2.

Těmito dvěma góly jejich aktivita neskončila. Psala se totiž teprve dvacátá čtvrtá minuta a Frýdečtí už o dvě branky vedli. Kolínu se nepodařil nástup do druhé části. V první velké šanci jel tedy sám na gólmana Veselý, ale nedal. A platilo, nedáš, dostaneš. Z brejku šli totiž domácí do vedení. Chvíli na to kolínský útočník ztratil kotouč při rozehrávce za vlastní bránou, a tato chyba stála kozly další gól – 4:2.

I přesto se Kolínští ještě do zápasu vrátili. Po polovině utkání se prosadil Veselý. Ten rozehrál akci přihrávkou z rohu na modrou na Štohanzla. Štohanzl po modré přesunul puk na druhou stranu na Pýchu, který vypálil a připravil puk na Veselého teč – 4:3.

Úkol pro kozly do poslední třetiny byl tak jasný, bojovat ještě o vyrovnání. Jenže domácí chtěli první body v roce 2021 taky hodně a měli na ledě převahu. Jeden takový moment přetavili v gól do odkryté kasy a bylo vymalováno. Kolín ještě zkoušel dlouhou skoro pětiminutovou hru bez gólmana, měl šance, ale necelé dvě minuty před koncem sklapla klec. Domácí se trefili do prázdné brány a uzavřeli na konečných 6:3.

Branky a nahrávky: 13. Klimša (Mikulík, Šedivý), 16. Veselý (Haman, Malík), 22. Haman (Veselý), 24. Šedivý (Kofroň), 48. Kofroň (Mikulík, Šedivý), 59. Klimša (Šedivý) – 5. Štohanzl (Král, Šafránek), 6. Šafránek (Jankovský), 33. Veselý (Pýcha, Štohanzl). Rozhodčí: Kašík, Ondráček – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Třetiny: 2:2, 2:1, 2:0. Střely na branku: 48:25. Bez diváků.

Kolín: Sejpal - Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha, Muška - Jankovský, Šafránek, Král - Veselý, Zumr, Krejčík - Mašín, Štohanzl, Petržilka - Semirád, Martínek, Stehlík.