5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

O sto osmdesát stupňů jinak komentoval středeční utkání Kolína proti Přerovu kolínský trenér Petr Martínek oproti tomu pondělnímu v Litoměřicích. O sto osmdesát stupňů se totiž změnil výkon jeho svěřenců. Kozlové ve středu na domácím ledě podali senzační výkon a brali výhru 3:2 nad Přerovem.

,,Neodehráli jsme dva dobré zápasy. Poslední dva dny jsem mluvil o tom, že musíme změnit přístup k utkání a nasazení. Že se musíme vrátit do toho, čím jsme se prezentovali od začátku soutěže a před Vánoci. A že to jsou atributy, které nás mohou zdobit a se kterými my můžeme být úspěšní. Proti Přerovu od první minuty všichni hráči nechali na ledě všechno a jak říkám, pán bůh to viděl a pán bůh nám to vrátil. Myslím si, že to byl nádherný zápas se šťastným koncem pro nás. Ale taky si myslím, že jsme si to zasloužili,“ hodnotil zápas kolínský lodivod Martínek, ze kterého sálala spokojenost.

Kolín se v utkání ujal vedení a měl i šance a úniky na jeho navýšení, ale druhou branku se vsítit nedařilo, a tak se ejhle hosté najednou ve třetí třetině dostali sami do vedení. ,,Soupeř vyrovnal po prohrané buly střelou mezi hráče. Propadlo to do brány. Pak jsme my měli jasné šance, ale z protiútoku jsme dostali gól. To je hokej. My za tím pak ale šli a fantasticky jsme to otočili. Fakt mě mrzí, že u takového zápasu nejsou diváci, protože by to pro ně byl neskutečný zápas,“ byl si jistý Martínek.

Jeho tým totiž, i když v padesáté třetí minutě najednou prohrával 1:2, nesložil zbraně a zbylých sedm minut ještě zabral. Výsledkem byly góly z padesáté osmé a padesáté deváté minuty, obrat a vítězství 3:2.

,,Za kluky jsem ráda, protože teď byla nedobrá atmosféra. Říkali jsme si, co se s námi bude dít. Tři zápasy za sebou prohra, i když jeden z nich byl Kladno. Měli jsme strach, abychom to co nejdřív zastavili. A povedlo se, protože to bylo o tom, jak budeme v utkání pracovat a my jsme tentokrát pracovali fantasticky. Že tam bylo spoustu chyb, to bylo, ale to je hokej. Na druhou stranu musíme říct, že tu hrál Přerov, který byl v současné době třetí. Jeden dva body od prvního místa. Má skvělý tým. My jsme je porazili letos už podruhé. Zase se kluci přesvědčili, že když budou dobře pracovat, můžeme hrát s každým. A nejen hrát, ale i vyhrávat,“ zdůraznil na závěr kouč Petr Martínek.

Obětavost, to byl jeden z atributů, který zdobil ve středu kozly. Kolínští hokejisté hráli obětavě po celou dobu a dvojnásobně ještě na konci utkání, kdy hosté zkoušeli hru bez gólmana. Důkazem byla třeba tvrdá zblokovaná střela Zdeňka Krále, který bude mít označkovanou holeň a koleno ještě dlouho. ,,To je o vůli. Nikdo nesmí uhnout se souboje, ze střely. Schytáme těžké rány, tak to prostě je. Kluci se tomu postavili a dobře to dopadlo. Zaslouženě jsme vyhráli,“ byl opravdu spokojený Martínek.

Další mač čeká kozly v sobotu. To jedou do Prostějova.