5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňTěsnou porážku přivezli kolínští hokejisté z ledu Vsetína. O minimálně remízový bod bojovali do poslední vteřiny, ale nepodařilo se jim černou pryž do sítě podruhé dostat, tak rozhodla branka domácích z poloviny utkání.

V utkání šli sice do vedení domácí po trefě od modré do růžku, ale na ledě nebyli lepší, ba naopak. Kolín krok po kroku nabíral na tempu a víc a víc ohrožoval žlutozelené. Navíc se mu dařilo bránit oslabení a čím dál tím častěji se dostával do gólových šancí. Jednou právě ve vlastním oslabení, kdy gólman domácích za bránou špatně rozehrál puk. Ten se málem dostal ke Stehlíkovi, který by střílel do prázdné brány. Jenže Stehlík na puk nedosáhl. Pak nevyšlo ani přečíslení dva na jednoho Jankovského s Králem, ale bylo jasné, že se ke gólu schyluje. A taky že ano. V šestnácté minutě bylo vyrovnáno.

Veselý přijal dlouhý puk z obranného pásma a po levém křídle dobruslil až ke střele a vyrovnávací brance. Chvílí na to mohl z úniku poslat kozly do vedení Semirád, ale jeho kličku do bekhendu počapal vsetínský gólman. A tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Ten na světelné tabuli svítil dál více než jedenáct minut. Oba týmy hledaly ideální tempo a převahu, ale hra byla vyrovnaná a žádný z týmu se nedostal do výraznějšího tlaku. Bylo tak skoro až překvapením, když se domácí dostali ve 32. minutě do vedení. Od modré se ujal nenápadný puk, který doplachtil do sítě přes všechny hráče.

Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Kolín, i když se snažil, prostě další puk do svatyně domácích už nedokázal dát. A to i přesto, že Martin Sejpal v kozlí bráně dělal možné a nemožné, aby neustále držel jen jednogólovou ztrátu. Celkem si připsal 32 zákroků.

Velkou naději na srovnání měli modrobílí na konci utkání, když tři a čtvrt minuty před koncem šli do přesilovky za domácí prohřešek příliš mnoha hráčů na ledě. Tam bylo šancí. Jenže Do Šafránkovy rány se lehl domácí obránce, Jankovský přestřelil v tutovce mezi kruhy a Veselý za nedlouho jakbysmet.

V následné power v poslední minutě už domácí v pěti na hřišti nepřipustili komplikace a těsnou výhru ubránili.

Kolín odjíždí domu poražen, ale po velmi dobrém výkonu, a to se po dvou nepovedených venkovních utkáních počítá.

V tomto týdnu čeká kozly ještě třetí zápas. V sobotu doma hostí od 17.00 Benátky nad Jizerou.

Branky: 7. Š. Jenáček (Zeman, Babka), 32. Hryciow (Kucharczyk, Bartko) – 16. Veselý (Pýcha, Váchal). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Otáhal, Kraľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Štohanzl, Veselý – Síla, Zumr, Petržilka – Martínek, Semirád, Stehlík.

Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, Vlach, Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk, Gajarský.