5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Z utkání proti Benátkám. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Benátkám. Foto: Jan KobzáňKozlové jsou na domácím ledě nesmírně nepříjemným soupeřem. O tom se mohli na vlastní kůži přesvědčit hokejisté Benátek. Kolín jim totiž dokonale vrátil porážku z prvního vzájemného utkání na ledě hostí. Zvítězil totiž naprosto stejným poměrem – 5:4.

Kolínští hokejisté vlétli do utkání velice aktivně a první třetina patřila jednoznačně domácím. První branku zaznamenal v čase 03:46 LUKÁŠ KREJČÍK v přesilové hře, když z postu falešného obránce propálil dělovkou od modré brankáře Krále – 1:0. O necelé tři minuty později už Kolín vedl o dva góly. A opět se o to postaral LUKÁŠ KREJČÍK v úniku s Veselým, který mu adresoval přesnou přihrávku, na kterou byl bezmocný gólman krátký – 2:0. Bruslivých mladíků Benátek bylo sice na ledě plno, ale výraznější tlak si vypracovat nedokázali.

Druhá třetina oproti té úvodní na hokejové kráse citelně ubrala. Byla plná nepřesností a také vyloučení na obou stranách. Ovšem poslední dvě nakonec Kolínu zavařili. Kozlové nejprve v 37. minutě přišli o přesilovku vinou vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, aby po vyloučení Husy v poslední minutě poprvé kapitulovali. Z mezikruží se totiž přesně trefil PETR GAJDA2:1.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté a byli za svou snahu odměněni. Rychlý benátecký únik musel na poslední chvíli hasit Husa, který však zatáhl za záchrannou brzdu a protivníka poslal k zemi, za což bylo nařízeno trestné střílení. FILIP JANSA přesnou a svižnou střelou k levé tyčce nedal Lukešovi šanci – 2:2. Po srovnání stavu ovšem jako by domácí polili živou vodou. Během osmi minut strhli vedení na svou stranu hned třemi góly.

Nejprve od modré čáry krásně mířenou ranou vymetl pavouky z pravého horního růžku branky hostí JAKUB VÁCHAL3:2. Následně ve 47. minutě zazářila první formace Kozlů, která dokonale rozebrala obranu Benátek. Šafránek vybojoval puk u levého hrazení, přihrál na najíždějícího Jankovského mezi kruhy, ten ovšem ještě stáhl hru na levou stranu branky, odkud přesně našel úplně volného ZDEŇKA KRÁLE – 4:2. A v čase 52:57 se prosadil i sám kapitán. Král ukořistil puk z benáteckých hokejek, přesným pasem vybídl za obranou číhajícího DAVIDA ŠAFRÁNKA, který forhendovým blafákem nedal brankáři pražádnou šanci – 5:2.

Zdálo by se, že už je rozhodnuto, ovšem tým z Pojizeří utkání nečekaně zdramatizoval. V čase 54:40 opět v početní výhodě skóroval tentokrát VOJTĚCH JIRUŠ po dorážce před ležícím Lukešem – 5:3. Hosté cítili šanci, tak se poměrně brzy odhodlali ke hře bez brankáře. Kozlové několikrát zkoušeli ohrozit odkrytou svatyni, ovšem ani jednou nedokázali přejet s kotoučem půlící čáru, což mělo za následek pouze zakázané uvolnění. A domácím příznivcům jistě zatrnulo po Lukešově minele, když zpoza branky namazal puk na hokejku SEBASTIANA ČEDERLEHO, který neměl problém uklidit kotouč do zející kolínské branky – 5:4. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo ještě dlouhých dvě a půl minuty, ovšem domácí už si výhru za plný počet bodů vzít nenechali.

Branky a nahrávky: 4. L. Krejčík (Blaha, Petržilka), 7. L. Krejčík (J. Veselý, Kukla), 45. Váchal (Zumr, Pýcha), 47. Z. Král (Jankovský, Šafránek), 53. Šafránek (Z. Král, Husa) – 40. Gajda (A. Dlouhý, Kunst), 44. Jansa z TS, 55. Jiruš (Štibingr, Aubrecht), 58. Čederle (D. Špaček).Rozhodčí: Valenta, Hucl – Kotlík, Roischel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků.
SC Kolín: Š. Lukeš – Muška, Blaha, Husa, Pýcha, Váchal, Kukla, Barták – Šafránek, Jankovský, Z. Král – J. Veselý, Štohanzl, L. Krejčík – Zumr, Síla, Petržilka – J. Stehlík, Semirád, R. Martínek.
HC Benátky nad Jizerou: D. Král – Kunst, Aubrecht, Šedivý, Hampl, Kovář, Štibingr, Böhm – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – D. Špaček, Křepelka, Vomáčka – Jiruš, Gajda, Jansa – Putz, Hujer, Šafařovský.