5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Foto: Jan KobzáňFoto: Jan KobzáňTřetí domácí výhru v řadě si připsali v sobotu kolínští hokejisté. Hned v první části šli zásluhou dvou gólu snipera Krejčíka do vedení 2:0, pak vedli sedm minut před koncem 5:2, ale nakonec zvítězili těsně 5:4.

,,My jsme si utkání zkomplikovali vstupem do druhé třetiny, kde jsme byli lehkovážní a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Říkal jsem klukům v kabině, že i když vedeme 2:0, nic není hotovo, že to Benátky nevzdají. Že jsou to mladí kluci a výsledky tohoto týmu hovoří o tom, jak hrají. Nicméně, jak jsem říkal, byli jsme lehkovážní a po zásluze jsme inkasovali branku. A vedlo to až k vyrovnání ve třetí třetině,“ naznačil průběh utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Co bylo ale důležité, i když bylo ve 44. minutě vyrovnáno, po další minutě Kolín vedl. Obránce Váchal zatočil od modré puk do rohu benátecké branky. Dvě minuty na to Král uklidil kotouč do odkryté brány a v 53. minutě Šafránek forhendovou kličkou zvýšil na 5:2. Kolín tak hned po vyrovnání uhasil benátecký plápolající ohýnek. Jenže, pak jedna chyba, druhá chyba a dvě minuty před koncem to bylo zase jen o gól.

Jednou Kolín inkasoval v oslabení, pak po špatné rozehrávce gólmana a o drama bylo postaráno. ,,To se stane. Gólmana neviním. Kolik hráčů v utkání zkazilo nahrávku, neproměnilo šanci a tak dále. A že udělá gólman chybu, to se stane. Možná tam měla být lepší komunikace, obránci na něj měli víc zařvat. Nevěděl o tom hráči za sebou, ale to se stane,“ okomentoval Martínek moment, kdy gólman Lukeš rozehrál zpoza brány přímo na hůl hráče Benátek.

Kolín nicméně závěr zápasu zvládl, přečkal i dlouhou power play Benátek a zvítězil za tři body. Celkově jich má Kolín 27, stejně jako Havířov a Ústí. Oba tito soupeři ale odehrály již o jeden zápas víc než Kolín.

Kolín čeká dohrávka v pondělí, jede do Třebíče. Pak narazí na oba výše uvedené soupeře. Ve čtvrtek doma hostí Havířov, v sobotu jede do Ústí. Tím skončí kolínská lednová jedenáctizápasová nálož a začne ta únorová. Než totiž v Chance lize zavládne týdenní repre pauza, Kolín odehraje ještě první únorový týden s třemi utkáními na programu.