5:3 SC Kolín - A tým

Datum st, 22. zář. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Slavia Praha - A-tým
Slavia

Foto: Prokop BělinaFoto: Prokop BělinaKolínští hokejisté ve čtvrtek potvrdili dominanci na vlastním ledě. Porazili Havířov 3:2. Vyhráli doma počtvrté v řadě, vlastně po restartu po koronavirové pauze doma prohráli jen jednou jedinkrát, 1:2 proti Kladnu. Jinak vše vítězí. V tabulce domácích utkání jim tak patří dokonce sedmé místo s pětadvaceti body, přičemž první Kladno jich v této tabulce má 30! ,,Doma hrajeme dobře,“ přiznal kolínský trenér Petr Martínek s tím, že se kolínské výkony liší na domácích a venkovních kluzištích.

A jaký byl poslední domácí zápas proti Havířovu očima trenéra Petra Martínka?

,,První třetina byla dobrá. Akorát jsme občas propadali a byla na nás přečíslení. Ve druhé třetině jsme hru výrazně zlepšili, především hru beků. Dostávali jsme se do brankových příležitostí, které jsme proměnili a zaslouženě jsme vedli. Ve třetí třetině už to byl tuhý boj, ale my jsme to zvládli a za to jsme hrozně rádi,“ okomentoval stručně průběh zápasu.

Jeho tým se v poslední dvacetiminutovce ujal dokonce dvoubrankového vedení, ale to nakonec neudržel. Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby inkasoval na 2:3, a závěr tak nabídl ještě napínavý souboj. Nicméně Kolín vedení a výhru nedal.

,,Byli jsme dnes silní v hlavě. Kluci si věřili. Nic nás nepoložilo, ani první gól, který jsme inkasovali. Šli jsme dál, poctivě jsme pracovali, a to se vrací. Nepřibrzdilo nás ani to, že soupeř snížil v závěru na 2:3 po naší trestuhodné chybě, kdy necháme hráče v předbrankovém prostoru volného. To by se stávat nemělo, ale přesto jsme věřili, že výhru uhrajeme. Povedlo se to naší vůli a bojovností. Musíme toto přenést do dalších zápasů, i venkovních,“ zdůraznil Martínek.

Tomáš Sajdl v kolínské bráně. Foto: Jan KobzáňTomáš Sajdl v kolínské bráně. Foto: Jan KobzáňV kolínské bráně se ve čtvrtek představil nováček, a to osmnáctiletý gólman z Hradce Králové Tomáš Sajdl. Ten na svou premiéru mezi muži v Chance lize bude vzpomínat dobře. Byl to debut vítězný.

,,My máme s Hradcem Králové spolupráci. Bavili jsme se o možnosti využít ještě dalšího gólmana. Hradec chtěl vidět, jak bude vypadat Tomáš v dospělém hokeji. Tam totiž žádnou velkou příležitost zatím neměl. Takže jsme ho dnes zkusili. Podal velmi dobrý výkon a podílel se na našem vítězství,“ pochválil ve čtvrtek nejmladšího hráče na kolínské soupisce kolínský kouč.

Jestli se Tomáš Sajdl bude v kolínské bráně objevovat i dál, to se neví. Jedničkou je Kolíňák Martin Sejpal, dvojkou Kolíňák Ondřej Martínek a královehradečtí gólmani přijíždějí jen občas na výpomoc. ,,Jestli za nás Tomáš Sajdl bude ještě chytat, to je na domluvě s Hradcem Králové. My máme své gólmany, jezdí vypomáhat ještě i Štěpán Lukeš. Uvidíme, jak to bude dál. Může přijít nemoc, nedej bože. Je možné, že se objeví, ale třeba taky ne. Nejsem toto nyní schopen říci,“ doplnil Petr Martínek ke startu juniorského gólmana v kolínském dresu.