5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Kolín si připisuje druhé vítězství v řadě a první výhru v letošním roce na ledě soupeře. Ústí nad Labem porazili svěřenci trenérů Martínka, Kadlece a Pecky 4:3 po nájezdech. Co stálo za kolínským úspěchem? A co mrzelo na výkonu trenéra Petra Martínka? To nabízí ohlasový článek.

,,Nebylo to úplně jednoduché utkání, ale myslím si, že jsme si dva body zasloužili. Vypracovali jsme si mnoho gólových šancí, které jsme ale bohužel řešili špatně. Hledali jsme někoho, kdo by zakončoval do prázdné brány místo toho, abychom stříleli, a to mě mrzí. Protože když bychom tyto šance využili, mohli jsme rozhodnout podstatně dříve. Pak jsme udělali hrozné chyby, ze kterých dal soupeř dva góly ve druhé třetině a o vedení jsme přišli. Ve 3. třetině už to byl boj. Soupeř šel navíc do vedení. Ale věděl jsem, že ještě přijde nějaká šance a my jsme ji dostali. Přesilovku jsme využili. Tím zápas dospěl do prodloužení a nájezdů. V nich jsme byli dominantní a zaslouženě jsme vyhráli,“ shrnul letem světem utkání kouč kozlů Petr Martínek.

Narážel na tři věci. Za prvé na mínus utkání, neproměněné šance. Kolín, když se ujal vedení a dva góly dal prakticky do odkryté kasy, přestal střílet a snažil se zakončovat jen do prázdné. Hráči místo střel volili nahrávky. Výsledkem bylo vyrovnání domácích, a dokonce jejich vedení 3:2 v průběhu druhé třetiny.

Za druhé, to byly přesilové hry. Kolín proměnil proti Ústí hned dvě, což je nadstandard. V první Šafránek posílal puk do odkryté brány po Králově přihrávce přes bránící hráče, ve druhé přesilovce Stehlík trefil po ledě mezi betony. ,,My jsme rozhodili složení přesilovek, protože se nám letos nedaří. Nastala ale situace, že jeden hráč nemohl na přesilovku, takže jsme to vrátili do původního stavu a paradoxně jsme z toho dali góly. Zaplaťpánbůh, protože se nám letos početní výhody nedaří. Dneska se to povedlo a tím jsme si zasloužili ty body,“ doplnil ještě k přesilovkám Martínek.

Za třetí také zmínil dominantní nájezdy Kolína. Ty ale přišly až po prodloužení. I v prodloužení byli dominantnější Kolínští. Více se drželi na puku, ale z pětiminutovky tři na tři vyplynuly jen dvě střely, jedna na každé straně. ,,Obě mužstva věděla, že když udělají chybu, nastane přečíslení. Obě mužstva chtěla bod navíc, protože může hrát důležitou roli v konečném zúčtování tabulky. Bylo to hodně opatrné, nikdo se nehnal do osobního souboje jedna jedna, aby se neztratil kotouč. Důležitá byla vhazování, kdo se dostane na kotouč a kdo na něm zůstane a my jsme si řekli, že prostě neztratíme kotouč a počkáme si na to, a když to nevyjde, tak vyhrajeme na penalty,“ popsal taktický boj v nastaveném čase Martínek.

A tak tedy došlo pro kozly poprvé v sezoně k samostatným nájezdům. A kozlové jak ostřílení mazáci ani jednou nezaváhali. První jel Šafránek, vypálil to mezi betony. Pak ústeckého Tůmu vychytal Lukeš ramenem. Ve druhé sérii Krejčík přidal forhendovou trefu a Lukeš zmařil pokus Severy lapačkou. Když pak Stehlík poslal puk znovu mezi betony a domácí Vrdlovec nedal, další série se ani nejely. Kolín vyhrál nájezdy 3:0 a utkání celkem 4:3 po nájezdech za dva body.

,,Víme, kdo dává góly v samostatných nájezdech. Ti hráči byli určení a všichni je proměnili. Jsem přesvědčený, že když by se jelo dál, dáme další góly. Na to máme hodně šikovné hráče. A taky v bráně šikovného gólmana, který zase vše vychytal,“ mohl po utkání sebevědomě hodnotit závěrečnou část utkání hlavní kouč Kolína Petr Martínek.

Jeho tým je stále třináctý. Na dvanáctou příčku, která by zaručovala účast v play off, ztrácí kozlové tři body. Dvanácté Benátky mají ale o jeden zápas navíc. Kozly čeká dohrávka se Sokolovem v pondělí 1. února.