28 29 30 01 02 03 04
1 událost v měsíci červen 2021 1 událost v měsíci červen 2021
PictureMarek Březina - KOL (27)
1 událost dne 06. červen 2021

Foto: Prokop BělinaFoto: Prokop BělinaKolínští hokejisté ve středu z domácího ledu odjeli poraženi. Nestačili 2:5 na pražskou Slavii. Ve zkratce. Dostali se parádně do vedení. Po akci první lajny zakončoval Šafránek do prázdné. A od té doby hosté ze Slavie přepnuli na jiný režim.

Na režim stop Šafránek, stop první lajna a režim obrovský důraz, obrovská agrese. Výsledkem bylo jejich vedení 3:1 po první třetině. Množení kolínských chyb, vyloučení a herní nepohody. Jak zápas hodnotil trenér Petr Martínek?

,,My jsme začali dobře, vedli jsme 1:0, pak jsme ale dostali dva hloupé góly. Respektive všechny góly inkasované v první třetině byly hloupé. Dva byly z předbrankového prostoru. Říkáme si to, trénujeme to, ale do zápasu to nepřeneseme. Je to o tréninku a hráčům se to nechce dělat. Soupeř byl v tomto důrazný, agresivní a v tom nás přehrál. I díky tomu zvítězil. My jsme si to prohráli sami v momentě našeho nedůrazu. Měli jsme šanci na 2:1 a z protiútoku jsme dostali gól. Byly to školácké chyby. Nejvíc mě mrzí lajdácké chyby v předbrankovém prostoru. To určilo ráz utkání,“ kroutil po utkání hlavou kolínský trenér Petr Martínek.

Nejen nad první třetinou zápasu, ale i jeho pokračováním. ,,Ve druhé třetině jsme si řekli, že to chceme změnit, ale dvakrát byla situace čtyři na čtyři a my tam necháme volné hráče. Na ledě jsou přitom naši zkušení hráči. Disciplína rozhodla. Ať už to byla nesmyslná vyloučení nebo herní disciplína. Spousta hráčů si dělala na ledě, co chtěla. To nevede k úspěchu. Bohužel, výsledek to potvrzuje,“ byl po utkání rozladěný.

Herní pohodě Kolína nepřispěly ani dva vyšší obdržené tresty. První třetinu a potažmo celý zápas nedohrál kapitán David Šafránek, který byl po diskuzi rozhodčích přísně vyloučen za napadení. Později jeho asistent Lukáš Krejčík odseděl dvanáct minut za faul a desítku k tomu.

,,Neviděl jsem přesně faul Davida. Musím se podívat na video, jestli to bylo na vyloučení do konce zápasu. Přišlo mi to přísné, ale rozhodčí jsou na ledě a viděli to asi lépe. Nevím, podívám se na video. Vyhodnotím si to. Co se týče Krejči, dostal desítku za to, že odpálil puk, protože byl naštvaný na svého beka, který může rozehrát, ale zastaví kotouč a zkazí situaci. Je z toho málem branka. On byl naštvaný na našeho hráče, ne na výrok rozhodčího. Díky zaváhání našeho beka, který nebyl pod tlakem a zkazil rozehrávku, on musel udělat faul a dostal desítku. Emoce tam byly. Samozřejmě, rozhodčího nezajímá, že byl naštvaný na svého hráče, rozhodčí to vezme, že je naštvaný na něj a dá mu deset minut. Bohužel,“ řekl k oběma situacím, které značně oslabily kolínský mančaft, lodivod Martínek.

Kozlové paradoxně přes oba tyto vyšší tresty měli celkově nižší počet vyloučených. Ne minutáž vyloučení, ale počet. Kolín dostal kromě pětky, dokonce a desítky 7 dvouminutových trestů, soupeř 13. Nutno dodat, že sedm z nich ale bylo až v poslední třetině za rozhodnutého stavu a již v době hráčsky i psychicky oslabeného Kolína.

,,Ano, přesilovky jsme neproměnili. Jednak nám nebylo přáno, na druhou stranu klíčoví hráči do přesilové hry byly většinou na trestné lavici. Co k tomu víc říct. Klíčoví hráči nesmí být na trestné lavici. Lepili jsme to z hráčů, kteří byli na střídačce. Paradoxně tomu jsme tam ještě měli i nadějné situace,“ řekl k faktu dvouminutových trestů a přesilovek Petr Martínek.

Jeho tým má další zápas na programu v sobotu, kdy jede do Sokolova.