Slavia

Datum so, 25. zář. 2021 Beginn 17:30
SK H. Slavia Třebíč - A-tým
Třebíč

Kolínští hokejisté to i přes dvě prohry nezabalili a o postup do play off bojují dál. Ve středu to stoprocentně potvrdili doma proti Porubě. Tu přehráli 5:4 po nájezdech a od vysněného cíle je nyní dělí pouze pět bodů.

,,Podali jsme skvělý výkon, disciplinovaný, zodpovědný, plný nasazení. To je to, co mi chybělo v předešlých zápasech. Myslím si, že jsme měli soupeře dobře přečteného. Dobře fungovalo naše aktivní napadání a způsobovali jsme soupeři problémy. Myslím, že je to zasloužené vítězství, že jsme do zápasu dali víc srdíčka,“ řekl po utkání kolínský lodivod Petr Martínek.

,,Disciplinovaný výkon ve hře. Nemyslím kázeňské přestupky, ty tam byly. To je špatně. V závěru třetí třetiny, když jsem potřeboval mít hráče na ledě, seděli na trestné lavici. Ale co se týče taktického výkonu, taktické disciplíny, to bylo v pořádku,“ upřesnil ještě.

Kozlové totiž dostali v utkání kromě sedmi dvouminutových trestů taky tři vyšší. Desítku za nesportovní chování dostali Jankovský a Němec, Zumr k tomu přidal desítku za faul naražení zezadu. To svědčím o jednom, utkání se hrálo za velkých emocí. I trenérovi Martínkovi občas ujížděl hlas do vysokých tónů. ,,Zápas měl hrozné emoce. My jsme se na to motivovali. Chtěli jsme ho zvládnout, po dvou prohrách, a ještě proti mužstvu, které chce postupovat do extraligy. Pak tam byly nějaké další okolnosti v zápase, které emoce zvyšovaly a my jsme na to bohužel reagovali špatně. Ale to se nedá nic dělat. Bohužel to někdy k hokeji patří. Nicméně jsem hrozně rád, že se nám podařilo vyhrát a jaký hráči podali výkon,“ byl i po zápase plný dojmů hlavní trenér Kolína.

Kolín v utkání vedl nejprve 2:0, pak 3:2, ale nakonec v poslední třetině dotahoval z 3:4 na 4:4 a rozuzlení utkání tak přinesly až nastavené části. Prodloužení ještě ne, takže až nájezdy.

Nicméně prodloužení tři na tři nebylo opatrné a nudné. Poruba hrála sebevědomě a nebála se atakovat kolínskou bránu. A Kolín se tomu musel přizpůsobit. Nejen ve hře dozadu, ale i dopředu. ,,Zvládli jsme to. Prodloužení je o tom, kdo je na kotouči a jak má šikovné hráče na různé rotace a podobně. Poruba má šikovné hráče, věřili si na to. Ale i my jsme tam měli taky nadějné věci. Nicméně jsme se dopředu nehnali, protože víme, že máme skvělé hráče na nájezdy a že můžeme zápas rozhodnout v nájezdech,“ přiznal Martínek, že svým exekutorům v závěru utkání věřil.

A věřil dobře, svůj tým zná. Kozlové letos jeli podruhé nájezdy a podruhé vítězně. ,,Máme dobré hráče na nájezdy, tak to proměnili, k tomu výborný gólman a máma dva body,“ shrnul v závěru už s žertem v hlase kolínský kouč.

Jeho tým čeká další utkání v sobotu. To jedou kozlové do Šumperka.