Slavia

Datum so, 25. zář. 2021 Beginn 17:30
SK H. Slavia Třebíč - A-tým
Třebíč

Z utkání proti Šumperku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Šumperku. Foto: Jan KobzáňKolín odvetu proti Šumperku nezvládl a prohrál 2:5. Úvod utkání přitom naznačoval, že by se mohlo kozlům dařit. Opak se stal ale nakonec pravdou...

Kolín šel do vedení poměrně hladce a poměrně rychle. Hned ve druhé minutě Sílův puk jen těsně nepřešel přes brankovou čáru. Ale ve čtvrté minutě už branka padla. Od modré střílel Husa a Jankovského teč byla přesná. Pak ještě mohl Král z bezprostřední blízkosti navyšovat, ale nedal. A růžky začali vystrkovat domácí. V přesilovce se dostali do hry. Bernovský po křižné přihrávce prověřil Sejpalovy betony, a pak ještě Baláž z kruhů vyrážečku. V početní převaze domácí gól nedali, ale ucítili taky šanci. A netrvalo dlouho a došli i pro vyrovnávací branku.

Po icingu a prohraném buly Kolína v kolínské obranné třetině přišla střela od modré a teč. Chvíli na to Kolín udělal další chybu v obraném pásmu a po zalehnutí puku v brankovišti kolínským obráncem byl nařízen nájezd. Jel nejproduktivnější hráč domácích Jaroš a proměnil ho. Do kabin tak nesli vedení 2:1 domácí.

A v podstatě ho drželi až do konce. Ve druhé třetině totiž branka nepadla, byť byly šance na obou stranách. A když v poslední třetině Kolín srovnal, netrvalo ani třicet vteřin a domácí byli zase ve vedení.

To byl zlomový moment utkání. Kolín totiž obdržená branka na 2:3 zlomila. Modrobílí se již nedokázali koncentrovat na svou hru. Rychle dostali branku čtvrtou, a bylo hotovo. Domácí ještě v závěru upravili na končených 5:2.

Kolín je od play off stále vzdálen pět bodů, ale v tabulce klesl na šestnáctou příčku. Havířov se totiž po výhře dostal bod před Kolín. V rozmezí pěti bodů je tak pět týmů a tlačenka o předkolo play off bude ještě velká.

Branky: 15. Jaroš (Kabelka, Baláž), 19. Jaroš (TS), 47. J. Kučera (Blaško, Kabelka), 50. Bernovský (Tadeáš Král, Krejčiřík), 57. Danielčák (Záruba, Jaroš) – 4. Jankovský (Husa, Z. Král), 46. Jankovský (Kukla, Šafránek). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Novák, Blažek. Vyloučení: 3:4, navíc TS za ZHZP Zdeňka (KOL). Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Král, Šafránek – Semirád, Krejčík, Zumr – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Kozák Luboš, Mašín – Němec.

Šumperk: Altrichter - Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš, Baláž, Danielčák – Krejčiřík, Tadeáš Král, Horký– Bernovský, J. Kučera, L. Kučera – Blaško, Kaplan, Scheuter.