Slavia

Datum so, 25. zář. 2021 Beginn 17:30
SK H. Slavia Třebíč - A-tým
Třebíč

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňKolínští hokejisté v předposledním utkání sezony podlehli 3:6 Vrchlabí.

Zápas přitom nerozjeli špatně. V první třetině jim dokonce dvakrát cinkla tyčka. Po pokusu Stehlíka z pravých kruhů a později po pokusu Zumru od levého mantinelu. Jenže cinkla, puk v síti neskočil. Na druhé straně ano a hned několikrát.

V páté minuté poprvé, když Chalupa využil nepřesnou rozehrávku Kolína a přesně vymetl pavučiny kolínské brány. Pak v sedmnácté minutě, když Sajdl vyrazil kotouč, ale Mrňa ho zvládl ještě dorážet. A do třetice v úplném závěru třetiny, když u tyčky zaúřadoval nepokrytý hráč. Kolín, i když hrál důstojnou partii, prohrával po první části 0:3.

Kozlové ale nesložili zbraně. I ve druhé třetině dokázali soupeři vzdorovat a dostávat se do šancí. Ne jednou se do velké šance dostala druhá pětka. A té nakonec i sklapla klec. Nejdřív to nevyšlo Semirádovi z otočky, ani Stehlíkovi z dorážky. Později v oslabení dorážel na domácího gólmana Zumr i Stehlík, ale taky nic. V poslední minutě druhé třetiny se ale nakonec druhá lajna prosadila. Kolín vyhrál souboj u mantinelu, Pýcha od něj vybruslil s pukem, posunul k tyčce Stehlíkovi a ten umístil černou pryž pod břevno.

Kolín si tak do poslední části nesl hratelné skóre. Ale domácí, kteří potřebovali získat v utkání alespoň bod k tomu, aby si zajistili celkové umístění v první čtyřce, dávali jasně najevo, že nechtějí opakovat utkání z Kolína, kde podlehli 2:3. Na začátku dějství musel Sajdl vytasit několik parádních zákroků, aby kozly pořád držel na rozdílů dvou gólu, ale ve 48. minutě sklapla klec. Brejk dva na jednoho domácí dobře vyřešili trefou po ledě mezi betony. Pak přidali trefu v přesilovce a rázem měli pohodlný náskok.

Nebýt pětiminutového vyloučení v závěru utkání, asi by ho i udrželi. Kolín ale pětiminutovou přesilovku využil dvakrát během 40 sekund a ještě upravil finální skóre. Nejprve se trefil od modré Husa po teči domácího hráče. Pak přidal Semirád branku z předbrankového prostoru po Stehlíkově přihrávce zpoza. Kolínský trenér si ještě vyžádal oddechový čas, protože to bylo o dva góly minutu a půl před koncem, ale kozlové se nechali dvěma góly tak trochu opít, nepohlídali si zadek a domácí ještě vsítili šestou branku z oslabení. Celkově se tak týmy rozešly za stavu 6:3.

Branky: 5. Chalupa, 17. Mrňa (Urban, Linhart), 20. Mrňa (Urban, Hozák), 48. Nouza (Chrtek, Heřman), 55. Chrtek (Nouza, Heřman), 59. Matýs (Heřman) – 40. Stehlík (Pýcha, Semirád), 58. Husa (Král, Jankovský), 59. Semirád (Blaha, Stehlík). Rozhodčí: Bejček, Souček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:4, navíc Kajínek (VRC) 10 min OT a Machač (VRC) 5+DKU. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 0:1, 3:2. Bez diváků.

Kolín: Sajdl – Husa, Muška, Váchal, Pýcha, Blaha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Zumr, Semirád, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Kozák, Němec – Mašín.4

Vrchlabí: Kantor – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, J. Moník, Jirků, Kynčl – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.