10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečVítězstvím zakončili kolínští druholigové hokejisté první polovinu základní části. V tabulce se tak zařadili na čtvrté místo bod za Tábor, pět bodů za Sokolov a jedenáct bodů za vedoucí KoBru. V patách mají Žďár, Vrchlabí a Řisuty s jednobodovou ztrátou a osmý Jablonec s dvoubodovou ztrátou. Tabulka je neustále neskutečně vyrovnaná.

Kozlové v první půlce vyhráli deset z šestnácti zápasů, osm z nich za tři body, dva za dva body a dvakrát brali bod i za porážku. Celkem mají na svém kontě 30 bodů, což je o šest bodů méně než loni v této fázi soutěže.

Svěřenci trenérů Ráce a Lupínka naposledy získali tři body v Bílině. Vyhráli tam jednoznačně 5:1.

,,Hráli jsme na čtyři útoky a šest obránců, měli jsme kluky na střídavé starty. Na začátku na nás byla znát určitá nesehranost. Ale v první třetině jsme se dostali do zaslouženého vedení 2:0," začal trenér Kozlů Václav Rác své hodnocení a neopomenul zmínit dva důležité góly zápasu.

Ten první vsítil Morkes, poté co jeho tým přežil oslabení a hned po něm mu do jízdy přihrával bek Petira. Ten druhý pak dal dorážkou Bartákovy střely od modré Ježek.

Ve druhé části si Kozlové ale zkomplikovali život. Nastřílené góly nerozmnožili a gól dostali. Nejdřív nevyužili nabídnutou pětiminutovou přesilovku a hned po ní jakoby za trest inkasovali. Domácí najednou prohrávali jen o gól a byli zpět ve hře.

,,Začali jsme hrát úsporný hokej. Nehráli jsme dobře a pustili jsme tím gólem domácí do hry. Do poslední třetiny jsme pak vybrali pouze tři pětky hráčů. Hráli jen ti, co byli ochotní hrát s nasazením," nastínil Rác, co mělo jeho mužstvo do poslední třetiny nakopnout.  A nakoplo. Kolínští pak už domácí k ničemu nepustili a vyhráli.

V poslední třetině nejprve Šafránek při důrazu před bránou zvedl puk pod víko, pak Kulhánek v přesilovce skóroval od modré a nakonec tečoval Skokanův puk od modré Navrátil. Kozlové vyhráli celkem 5:1.

,,Výborně hrála mládežnická lajna, která zůstala v zápase až do konce," pochvaloval si kolínský lodivod.

Další mač čeká Kolín zase venku. V sobotu 13. prosince zajíždějí do Žďáru nad Sázavou.