Datum st, 29. zář. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Baník Sokolov- A tým
Sokolov

Hokej se hraje pro lidi a první přípravný duel Kolína toho byl důkazem. Fanoušci nemohli více než deset měsíců na stadion, a tak jich na první přípravný duel, který se hrál letos v Kolíně nezvykle brzy, přišlo několik stovek. A vytvořili pěknou atmosféru.

,,Bylo to parádní. Naši fanoušci fandili, z Hradce přijel kotel, takže to bylo oboustranné. Neslo se to ve velice dobré atmosféře. Myslím, že to všechny bavilo, včetně hráčů i diváků,“ pochvaloval si po utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Jeho tým fanoušky potěšil na úvod vítězstvím 2:1 proti Hradci Králové. Partnerský tým kozlů přijel do Kolína se třemi pětkami mladíků, kteří bojují o místo v sestavě, a jen s pár hráči základu, a nebýt jednoho zaváhání v závěru druhé třetiny, možná by modrobílé gólově ani nepřekonal.

Kozlové ale hráli v zápase několik oslabení a jedno z nich 0,8 s před koncem druhé třetiny neubránili.

,, Nechtěli jsme být tolikrát vylučování. Ale stalo se. Oslabení jsme sehráli dobře. Mrzí nás jen branka těsně před koncem druhé třetiny. Inkasovali jsme zbytečně, podcenili jsme situaci. Už jsme se viděli v kabině, bohužel,“ okomentoval situaci Martínek.

Byl to první přípravný zápas z obou stran, takže primární nebylo sehrávat herní situace par excellence, ale dostat se do zápasového tempa, hrát a nechat vyniknout nové hráče. Oba trenérské týmy totiž teprve staví kádr.

,,Jsme rádi, že jsme podali poměrně dobrý výkon. Nešlo nám v první řadě o výsledek, ale chtěli jsme vidět hráče. Myslím, že všichni hráči zahráli velice dobře. Byly tam samozřejmě chyby, ale je začátek přípravy. Bylo to hodně kondiční. Utkání pro nás určitě splnilo účel, chtěli jsme především vidět hráče. Třešničkou na dortu byla výhra nad v uvozovkách extraligovým Hradcem. V uvozovkách proto, že nebyli kompletní. Měli tu mladý tým s málo hráči základní sestavy,“ zhodnotil kolínský lodivod.