4:1 SC Kolín - A tým

Datum st, 29. zář. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Baník Sokolov- A tým
Sokolov

Z utkání proti Grazu. Foto: Tereza Marvánková HölzlováZ utkání proti Grazu. Foto: Tereza Marvánková HölzlováZápas s extraligovým rakouským Grazem kozlové prohráli. Podlehli o dvě branky. Zklamala je druhá třetina, jinak byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

A to doslova, protože první dvacetiminutovku dokonce i vyhráli. Proměnili přesilovku. Čížek zakládal útok na Jiráska. Ten se ve středním pásmu ujal puku, popojel na modrou, vystřelil a bylo to. Po nepovedené druhé části ale odešli z ledu poraženi. ,,Celkově zápas hodnotím dobře. Čekali jsme, že to bude těžký soupeř, to se potvrdilo. V první třetině jsme hráli velice dobře, propadli jsme ale ve druhé třetině. To soupeř jasně dominoval. Ve třetí třetině jsme si zasloužili minimálně ještě snížit, ale bohužel už nám to nebylo souzené,“ zhodnotil obecně utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Jeho tým ještě ve druhé třetině dokázal reagovat na vyrovnávací branku Rakušanů, když i kozlové proměnili přesilovku. Šafránek z kruhu posunul puk na Čápa na vrchol a ten z první udeřil. Jenže ve zbytku druhé části to bylo od modrobílých takové ospalé a výsledkem byly tři rychlé puky v kolínské bráně.

,,Celou třetinu jsme tahali za kratší konec. Byli jsme i několikrát vyloučení a soupeř nás tam zatlačil. Řekli jsme si k tomu něco v kabině. A myslím, že ve třetí části se naše hra výrazně změnila, zlepšila a byli jsme kousek od toho, abychom snížili nebo vyrovnali,“ pokračoval v komentáři kouč Martínek.

I když se k brance schylovalo a v závěru měli kozlové ještě přesilovku s odvolaným gólmanem, branku už nedali a podlehli 2:4. ,,Nedostali jsme se ke střele. Soupeř to měl dobře postavené. My jsme na tu variantu šest na čtyři ještě nebyli nějak extra připravení. I tak ale musí přijít víc střel. Nepřišlo. Ale je to přátelák. Víme o tom a budeme na tom pracovat,“ zdůraznil na závěr.

Kozlové se doma představí potřetí v řadě hned v úterý 17. srpna. To hostí Jihlavu.

FOTOGALERIE

Branky: 3. Jirásek (Čížek), 33. Čáp (Šafránek) – 27. Hjalmarsson (Zalewski, Boivin), 34. Kainz (Alagic), 36. Hjalmarsson (Gordon), 40. Krainz (Kirchschläger). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:4, 0:0. Diváci: 199.

Kolín: Sajdl (od 41. Sejpal), Čáp, Čížek, Kukla, Kachyňa, Müller, Váchal, Klodner - Jankovský, Šafránek, Král - Sklenář, Jirásek, Veselý - Krejčík, Svoboda, Zumr - Dvořák, Síla, Semirád – Petržilka.

Graz 99ers: Nussbacher - Ackered, Kirchschläger, Boivin, Kernberger, Altmann, Pfeffer - Kainz, Zalewski, Alagic, Ograjensek, Martin, Oberkofler, Grafenthin, Gordon, Maurer, Krainz, Pauschenwein, Rappold, Pesendorfer, Hjalmarsson.