24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňJednoznačnou výhru odvezli svěřenci trenérů Ráce a Lupínka v sobotu ze Žďáru nad Sázavou. O svém vítězství rozhodli zejména gólovou smrštíve druhé třetině.

Žďár nad Sázavou - Kolín

1:4

Začátek zápasu přinesl opatrný hokej z obou stran. Jak Žďárští, tak Kolínští nechtěli udělat tu první chybu, a tak se hrál poměrně vyrovnaný hokej s vyrovnaným počtem střel na brány. Malinko větší šance měli asi domácí, když se při střelách z dálky cpali před bránu na dorážky.

Byli to ale Kozlové, kdo jako první udeřil. A to až v osmnácté minutě. Druhá lajna Kozlů se jala do útoku. Kulhánek protáhl hru na Šafránka, ten vylákal gólmana z brány a s chutí předal puk mezi kruhy na Jankovského, který si užil trefu do úplně pázdné brány.

Domácí ještě do konce třetiny sahali po vyrovnání a rozhodně nebyli daleko. V přesilovce nasměřovali na kolínskou bránu nebezpečné střely a 11 sekund před prvním hvizdem dokonce kolínský gólman Moravec Padělkovi lapačkou chytil jasný gól. Domácí teda nevyrovnali a do kabin si nesli jednogólovou nevýhodu.

A to bylo klíčové. Než se totiž domácí nadechli ve druhé části k dalšímu odporu, bylo po nich. Kozlové využili dvě přesilovky, jedno oslabení a třemi góly vygumovali domácí z hrací plochy. Nejdřív Petira v přesilovce zamířil dobře od modré. Pak v oslabení Petira zatáhl puk do útočného pásma, přes beka poslal puk na najíždějícího Zumra, který zasunul kotouč do odkryté kasy. A do třetice? Dorážel Valášek. Morkes nejdřív po modré poslal puk na Pácala, ten vystřelil a Valášek už by na tyčce připraven na dorážku - 0:4.

Žďárští v úvodu poslední dvacetiminutovky nakonec jednu branku taky vstřelili, a velmi nepříjemně se pak pustili do Kozlí zdi. Ale Kozlové to ustáli, nepovolili a z Vysočiny si odvezli vítězství 4:1. Jako první tým letos vůbec.

Další mač má Kolín na programu ve středu 17. prosince. Od 18.07 doma proti Klášterci.

Branky: 43. Kaňka (Vítek) - 18. Jankovský (Šafránek, Kulhánek), 27. Petira (Jankovský, Zumr), 32. Zumr (Petira), 37. Valášek (Pácal, Morkes). Rozhodčí: Humpolíček - Klouda, Mikšík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:3, 1:0. Diváci: 679.

Kolín: Moravec - Pácal, Hanzl, Petira, Kulhánek, Barták, Skokan, Procházka - Morkes, Valášek, Semirád - Jankovský, Šafránek, Zumr - Ježek, Klíma, Malý - Kozák, Hlavatý, Navrátil.

st, 09. led. 2019 18:00