4:1 SC Kolín - A tým

Datum st, 29. zář. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Baník Sokolov- A tým
Sokolov

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňZ Jihlavy jedou kozlové poraženi. Čtyřikrát inkasovali v oslabení, a v posledním přípravném zápase tak neměli moc šanci na dobrý výsledek. Navíc sami se gólově prosadili až v poslední části. Ale postupně…

Kozlové začali aktivně hned v první minutě střelou, jenže pak to bylo oslabení za oslabením, zranění Jankovského a zápas byl značně zkomplikovaný. Už v jedenácté minutě měli kozlové namále, když se do úniku dostal hráč, který vystřelil pod víko. Rozhodčí však rozpažil a skóre se neměnilo. Pro kozly bohužel ani o chvíli později v jejich přesilovce pět na tři.

Z ní nebylo nic, ba naopak si v ní modrobílí koledovali o gól. Jihlavští jeli třeba 2 na 1. Pak tam byl po chybě obránce dokonce jihlavský útočník sám před bránou. Výsledek byl stále ale 0:0.

Klec sklapla až v 16. minutě po přesilovkové střele od modré. V úvodu druhé části v dalším oslabení to byl po střele od modré a dorážce další puk v kolínské brance. Zanedlouho to byla trefa pod víko v znovu oslabení – 3:0.

Kozloví se dostali do zápasu na začátku posledního dějství, když Veselý přesně mířenou střelou rozvlnil síť, ale další oslabení znamenalo další puk v kolínské síti a kozlové neměli naději na lepší výsledek. V Jihlavě prohráli 1:4 a už vyhlíží první mistrovské utkání.

Branky: 16. Dundáček (Harkabus, Havránek), 22. Mareš (Dundáček), 26. Lichanec (Čachotský), 51. Harkabus (Fronk) – 43. Veselý (Váchal, Štohanzl). Vyloučení 7:9 navíc Bilčík (JIH), Veselý (KOL) 5 min BTK. Využití 4:0. Oslabení 0:0. Třetiny 1:0, 2:0, 1:1. Diváci: 289.

Kolín: Sajdl - Kachyňa, Čáp, Šalda, Kukla, Váchal, Čížek, Klodner – Jankovský, Šafránek, Král – Sklenář J., Štohanzl, Veselý – Svoboda, Morong, Petržilka – Dvořák, Zumr, Poppel.

Jihlava: Žukov – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, Dvořák – Harkabus, Fronk, Havránek – Čachotský, Lichanec, Helt – Cachnín, Juda, Brož