Vrchlabí

Datum so, 18. zář. 2021 Beginn 17:00
HC Stadion Litoměřice - A-tým
Litoměřice

Z utkání v Přerově. Foto: Tomáš KlimeckýZ utkání v Přerově. Foto: Tomáš KlimeckýPrvního střelce sezony kozlové v 1. kole nenašli a z Přerova odjeli s bezbrankovou porážkou. Rozhodla sedmiminutovka ve druhé třetině.

První dějství bylo takové opatrné, z obou stran. Vyčkávalo se stylem první branka rozhoduje. A tak nebylo nakonec divu, když se odjelo z ledu za stavu 0:0.

Chleba se lámal v prostřední části. Jenže ne pro Kolín. Kozlové sice jeli hned v úvodu třikrát do přečíslení, ale dvakrát situace skončila místo střely přihrávkou a jednou zblokovanou střelou. A to jako by domácí trochu nakoplo. Začali víc šlapat do pedálů a najednou vedli 1:0. Rychle přešli do pásma a ze třetí dorážky slavili úvodní gól sezony. Chvíli na to po buly v útočném pásmu Kolína ukořistili puk a znovu vyrazili rychle do ofenzivy. Hned z první možnosti přišla střela a byl to gól. Dvě minutky na to znovu ze skoro mrtvého úhlu zaúřadoval nepokrytý hráč a s kozly bylo zle – 3:0.

Inkasovali dokonce ještě jednou i po vystřídání gólmanů. Znovu to byl puk zpoza branky. To bylo ale vše. Pak Sejpal bránu zavřel a víc nepustil. Jeho spoluhráči však branku do rozehrané partie nepřidali.

Ve třetí třetině sice měla hra šťávu, ale i největší gólovky kozlů končily na domácím gólmanovi. Prvním střelcem sezony se mohl stát Mirek Kukla, ale jeho puk na zadní tyč nakonec skončil jen v brankovišti a brankovou čáru nepřekonal. Dvě Veselého šance taky síť nerozvlnily. Jednu jen tak tak zlikvidoval gólman ramenem, druhou betonem.

Kolín tak odjel domu s porážkou 0:4. Reparát a domácí letošní mistrovská premiéra v jednom je na programu ve středu 15. září.

Branky: 27. Matěj Svoboda (Indrák, Černý), 31. F. Dvořák (Novák, Ševčík), 33. Indrák (Matěj Svoboda, Novák), 35. Süss (Doležal, Hrdinka). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 4:0, 0:0. Diváci: 736.

Kolín: Sajdl (od34. Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Váchal, Čížek – Jankovský, Šafránek, Král – J. Sklenář., Štohanzl, Veselý – J. Dvořák, Matějček, Krejčík – Matyáš Svoboda, Zumr, Petržilka – Poppel.

Přerov: Petrásek – Černý, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Ševčík, Seemann – Doležal, Pšurný, Süss – Herman, Kratochvil, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Novák – Jan Svoboda, Indrák, Dobša.