1:2 SC Kolín - A tým

Datum po, 25. říj. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

O výsledku prvního mistrovského utkání Chance ligy mezi Přerovem a Kolínem rozhodla několikaminutová pasáž ve druhé třetině. Kolín v ní jakoby přeřadil na trojku, minimálně ve hře dozadu, naopak domácí zatáhli na pětku. Trvalo to chvíli, ale stačilo to.

,,Ve druhé třetině jsme na začátku ubránili přesilovku a dvakrát jsme se dostali do přečíslení na dva na jednoho. Bohužel jsme neproměnili a rázem, jak když by se něco zlomilo, přestali jsme bruslit. Soupeř se dostával do jednoduchých přečíslení, my jsme kupili vzadu chybu na chybu. Třetina dopadla, jak dopadlo, 4:0,“ popsal po utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Na první pohled se zdálo, jak když to byly góly z ničeho. První inkasovaný byl teda po dorážkách, ale pak bez tlaku najednou v bráně jeden puk, druhý puk, třetí puk a utkání bylo defacto hotové.

,,Byly tam hrubé chyby. Neměli jsme dobruslené hráče, přikryté hráče. Mysleli jsme si asi, že to půjde samo. Vypracovávali jsme si v tu dobu ložené šance, takže naše mysl byla směrem dopředu, nebyla dozadu, a to se nám hrozně vymstilo. Soupeř to potrestal. Nevím, proč najednou kluci přepnuli,“ hledal příčinu Martínek.

Jeho tým totiž před tím i potom hrál velmi dobře. Sice tolik nestřílel, ale i tak šance měl a zejména v poslední třetině měla hra i velký náboj.

,,Do utkání jsme vstoupili hodně dobře. První třetinu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme několik šancí, i v přesilových hrách. Nic se nám ale nepodařilo proměnit. Soupeř měl taky šance, takže myslím, že byla zasloužená remíza po první třetině. Ukázali jsme domácímu mužstvu, že tu můžeme být konkurenceschopný tým. V poslední třetině jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a hráli jsem dobře. Samozřejmě, domácí už si to taky pohlídali, ale myslím, že jsme ukázali, že jsme v Přerově mohli uhrát lepší výsledek než prohru 0:4,“ shrnul jeden ze tří kolínských trenérů.

Kozlové hrají další špíl ve středu, doma proti Vrchlabí. Domácí fanoušci je snad poženou za výhrou. ,,Musíme si uvědomit, co jsme v Přerově udělali za chyby a proč jsme je udělali. Potom to musíme hodit za hlavu a jít směrem k dalšímu utkání a připravit se na něj co nejlépe. Hrajeme proti výbornému Vrchlabí. Nečeká nás nic lehkého, ale musíme udělat vše pro to, abychom bodovali,“ věří Martínek svému týmu, že v dalším utkání to bude bez výpadku.