1:2 SC Kolín - A tým

Datum po, 25. říj. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňPozvánka na další domácí zápasy, jak má být. Kozlové sice získali jen bod, ale fanoušci se museli bavit! Bylo třikrát vyrovnání. Naposledy pět sekund před koncem zápasu! Ubojované prodloužení a nájezdy. Zápas plný emocí.

První branka padla v sedmé minutě v oslabení. Kolín inkasoval po trefě k tyčce z kruhů. Přišla ale rychlá odpověď. Prvním kolínským střelcem sezony se stal Dominik Zumr. Předcházela tomu ale dobrá práce celé lajny, kdy nejprve Jaroslav Dvořák zavezl a udržel puk, aby další hráči jeho formace mohli zakončovat akci se Zumrem na kruzích – 1:1.

Co ale kozlům nevyšlo, to byla druhá třetina. Sice měli paradoxně nejvíc střel v zápase, ale neproměnili nic. Ve velkých šancích byli třeba Veselý nebo Matějček, ale oba prověřili jen rameno gólmana hostů. A do vedení šli Vrchlabští. V pětadvacáté minutě mohl skórovat už Zdráhal, když byl sám trestuhodně u brány, ale Sejpal vytasil lapačku. Pak už ale sklapla klec. Kozlové nechali volného hráče u brány, tomu zpoza přišel puk a umístil ho pod víko – 1:2.

Druhá rána přišla v poslední minutě druhé části, kdy hosté proměnili přesilovku a utekli Kolínu na dvě branky.

Jenže kozlové ukázali zas a znovu, že jsou bojovníci. Snížili v přesilovce. Nejprve tedy ve velké akci přesně doprostřed brány mířil Veselý, takže gólman puk chytil, ale podruhé už byl krátký. Čížek vystřelil od modré a Krejčík dorážel. V padesát osmé minutě Kolín mohutně slavil. Bylo totiž vyrovnáno 3:3. Zdeněk Král to v přesilovce vzal na sebe a místo přihrávek švihem vystřelil z mezikruží, a to zafungovalo.

Jenže úsměv kozlům a jejich fanouškům rychle zase na tvářích zmrzl. Hned v dalším střídání bylo totiž po faulu nařízeno trestné střílení a Urban ho proměnil do protipohybu gólmana – 3:4.

Sen o bodech se zase najednou vzdálil. Kolín to však nevzdal. Zkusil hru bez gólmana a neuvěřitelných pět sekund před koncem vyrovnal. Čížek střílel od modré a Štěpán Matějček jeho puk tečoval přímo pod víko – 4:4.

Následovalo prodloužení. V něm branka nepadla, ani když měli hosté v poslední minutě a půl k dispozici přesilovku, a tak rozhodovaly nájezdy. A to byly taky nervy. K rozhodnutí bylo potřeba sedm sérií. A až ve čtrnáctém pokusu padla první branka. A k nelibosti domácích fans do kolínské sítě.

Přesto mohli být spokojeni. Byl to hokejový zážitek a aspoň s bodem na konci.

Branky: 8. Zumr (Čížek, Váchal), 48. Krejčík (Čížek, Čáp), 58. Král (Jankovský, Šalda), 60. Matějček (Čížek, Veselý) – 7. Urban (Linhart), 27. Kaut (Mrňa), 40. Heřman (Nedbal, Zdráhal), 58. Urban (TS), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Jechoutek, Bejček – Hnát, Beneš. Vyloučení: 5:7, navíc TS za faul Veselého. Využití: 2:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:2, 3:1. Diváci: 921.

Kolín: Sejpal – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal – Jankovský, Šafránek, Král – J. Sklenář, Veselý, Krejčík – D. Sklenář, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Matějček, Dvořák.

Vrchlabí: Soukup– Linhart, Kajínek, Zdráhal,Voženílek, Nedbal, Oliva, Jelínek – Heřman, Urban, Pochobradský – Matýs, Kaut, Chalupa – Mrňa, Chrtek, Zeman – Kynčl, Machač, Štetka.