Datum st, 27. říj. 2021 Beginn 17:30
	Valašský hokejový klub - A-tým
Vsetín

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Kozlové na středeční výhru nenavázali a rozhodla o tom hned první třetina a kolínská nedisciplína. Kolín se pak ještě ve druhé třetině vracel do zápasu, ale výhoda stála pořád na straně domácích. Ti zápas do vítězného konce dovedli.

Kozlům se nepovedl vůbec vstup do utkání. Nejenže hned zkraje hráli oslabení, které tedy ubránili. Ale pak hráli další dvě, jedno dokonce pětiminutové.

Nicméně než poprvé inkasovali, měl velkou první šanci utkání Jakub Sklenář. Král ho poslal samotného na bránu, jenže Sklenář trefil jen vyrážečku. Z podobné akce na druhé straně však šli vzápětí do vedení domácí. Nedvídek dostal puk na modrou a pod víko otevřel skóre utkání.

A pak přišlo potrestání faulu. Střela z kruhů těsně nad zemí skončila v síti. A to mohl být Kolín ještě rád, že neinkasoval znovu, protože po faulu Čápa za trest ve hře a pět minut k tomu, hrál Kolín dlouho v početní nevýhodě. To kozlové ale ustáli a do kabin nesli „jen“ dvoubrankovou ztrátu.

A to jim asi dalo impuls do další části, protože tam to byla jiná káva. Jiný Kolín. Od první minuty makačka, a tak i zasloužené snížení. V přesilovce hrála prim modrá čára. Sklenář tam posunul puk na Čížka, ten hned pustil kotouč na Piegla a jeho dělo tečované skrumáží skončilo v bráně – 2:1.

Pak měl Kolín ještě jednu nadějnou přesilovku a první pětka měla šance, ale branka nepadla. A pak ani na konci třetiny, když Šafránek poslal na útočnou modrou dlouhý puk Královi, který sám tváří tvář mohl vyrovnávat. Trefil vyrážečku.

S nadějí šli kozlové ještě do třetí třetiny, ale tam brzo inkasovali v oslabení a kýžené vyrovnání bylo daleko. Když pak byla hodně otevřená hra, Kolín inkasoval ještě počtvrté pár minut před koncem. Dramatickou koncovku tak utkání nemělo.

Kolín nastoupí k dalšímu utkání ve středu doma proti Sokolovu.

Branky: 10. Nedvídek (L. Doudera), 15. Nedvídek (Krliš), 42. Vodný (L. Forman, Nedvídek), 55. Ferda – 25. Piegl (Čížek, J. Sklenář). Rozhodčí: Čech, Skopal – Jindra, Polák. Vyloučení: 2:5, navíc Čáp (KOL) 5+TH. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:0. Diváci: 731.

Kolín: Strmeň – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal – Sklenář J., Šafránek, Král – Jankovský, Štohanzl, Veselý – Svoboda, Morong, Dvořák – Zumr, Matějček. Poppel.

Třebíč: Mičán – Tureček, Poizl, Mlčák, Hunkes, Furch, Forman, Doudera – Vodný, Vedral, Šťovíček – Střondala, Psota, Nedvídek – Michálek, Křehlík, Krliš – Ferda, Bittner.