Datum so, 30. říj. 2021 Beginn 17:00
-:- HC RT Torax Poruba 2011 - A-tým
Poruba

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňKolín získal první letošní body na venkovním hřišti. Po prodloužení dokázal porazit Havířov.

Skóre utkání se otevíralo až ve druhé části, ale ani ta nebyla na góly bohatá. Padly dva, a to v rozmezí pár sekund. Podobně tomu bylo i v části třetí, a o vítězi tak muselo rozhodovat až prodloužení. Tam na druhou stranu branka padla rychle a ve prospěch Kolína.

Pravdou ale je, že více ze hry měli domácí. Ti taky šli ve druhé části do vedení. Povedl se rychlý obrat hry, přišla přihrávka na levý kruh a střela na bližší tyč. Domácí radost ale nevydržela dlouho, protože hned v dalším střídání bylo vyrovnáno. Domácí chybně rozehrávali z obranného pásma, Král ukořistil puk a vystřelil. K jeho odraženému pokusu se dostal Šafránek – 1:1.

Kolín měl pak ještě další šanci, Štohanzl nahazoval od modré a Veselý chtěl tečovat před bránou, ale branku nedal. Pošetřil ji až do poslední části. Přestože tam měli navrch domácí a Kolín se musel hodně bránit, šel do vedení. Vlastně z ničeho nic. Po pravém křídle byl puk shozen do rohu, odtud Zumr rychle přihrál před bránu, kde byl připravený Štohanzl k teči, která mířila do brány.

Už to vypadalo, že Kolín bude v Havířově plně loupit. Pět minut před koncem ale kozlové udělali faul, a ten byl potrestán. Domácí odpověděli z mezikruží, a tak trochu po právu si řekli alespoň o bod.

Druhý ale vybojovali kozlové. Prodloužení netrvalo dlouho. Po jednačtyřiceti vteřinách Král projel podél mantinelu, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči před bránou a mezi betony zakončil – 2:3 pp.

Branky: 32.Kratochvil (Hrubec), 56. Paś (Hudeček, Chroboček) – 32. Šafránek (Král, Jankovský), 54. Štohanzl (Zumr, Svoboda), 61. Král. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:1. Diváci: 761.

Kolín: Sajdl – Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, Čížek – Krejčík, Štohanzl, Veselý – Jankovský, Šafránek, Král – Svoboda, Morong, Dvořák – Zumr, Matějček, Petržilka – Poppel.

Havířov: Štipčák Kočí, Korím, Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Valenta, Pastor – Severa, Pechanec, Bednář – Dostálek, Hudeček, Doktor –Hrubec, Paś, Kratochvil – Stuchlík, Maruna, Mrva.