24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Václav Jankovský (vlevo) nastartoval střeleckou kanonádu Kolína. Kolín porazil Řisuty 8:1. Foto: Jan KobzáňVáclav Jankovský (vlevo) nastartoval střeleckou kanonádu Kolína. Kolín porazil Řisuty 8:1. Foto: Jan Kobzáň„Nervozita tam byla. A přesně takový zápas jsme potřebovali,“ oddychl si v sobotu po jednadvacátém kole II. ligy kolínský trenér Václav Rác. Jeho svěřenci poté, co prohráli 0:8 v Táboře, doma rozválcovali Řisuty 8:1. Vrátili si tak sebevědomí a potěšili i diváky.

,,Úvod utkání poznamenala nervozita po zápase v Táboře. Ve druhé třetině jsme ale po hokejových akcích dali góly a utkání jsme ovládli. V poslední části jsme začali předržovat kotouče, přehrávali jsme situace a málo jsme stříleli,“ shrnul v několika větách kolínský kouč, jak zápas vypadal. A měl pravdu.

V první třetině se začalo oboustranně opatrně. Kozlové se dostali do vedení až ve třinácté minutě. Ve druhé dvacetiminutovce ale spustili gólovou střelbu jak z tanku a šesti zásahy tým Řisut naprosto prošpikovali. V poslední části pak své vedení ještě jednou brankou navýšili, ale jinak vystřelili jen pětkrát a moc akcí už neukázali.

Sečteno, podtrženo, byla z toho jednoznačná výhra 8:1, spokojenost a úleva. Kozlové se díky výhře znovu posunuli na čtvrté místo tabulky.

V povánočním zápase si všichni fanoušci určitě všimli jedné změny. Céčko na hrudi již nesvíral Josef Malý. Dres s kapitánským označením patřil Davidovi Šaránkovi. Po iks sezonách Kozlové vyměnili svého lídra.

„Dlouhodobě se nám nelíbí dění v kabině. Tým se hodně omladil. Nedařilo se nám, tak jsme udělali tuto změnu. Věříme, že se David Šafránek stane týmovějším hráčem. Je to vůdčí osobnost do budoucna,“ vyjádřil trenér Kozlů Václav Rác, jaké naděje vkládá do třiadvacetiletého útočníka.

David Šafránek je i bodovým lídrem Kolína. Zatím nasbíral 25 bodů za 9 gólů a 16 asistencí.

Další zápas mají Kozlové na programu venku. Ve středu 7. ledna jedou do Děčína.

st, 09. led. 2019 18:00