10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání v Klatovech. Foto: Petr NiečZ utkání v Klatovech. Foto: Petr NiečVe třetí třetině si kolínští druholigové hokejisté udělali z brány soupeře střelnici. Hráli takzvaně co ranka to branka a v prvním domácím zápase roku potěšili fanoušky výhrou 9:3.

Kolín - Klatovy

9:3

Na začátku zápasu a vlastně ještě po dvou třetinách by si ale na takový debakl Klatov vsadil snad jen blázen.  Stav utkání po dvou třetinách byl totiž vyrovnaný 2:2. Kozlové v zápase dvakrát prohrávali a po neproměněných šancích v prvních deseti minutách i znervózněli a dělali chyby. A navíc i faulovali a museli se několikrát bránit ve čtyřech.

V oslabení ale paradoxně branku nedostali. Dvakrát zato inkasovali ve vlastních přesilovkách. Dalo by se říct, že hosté proměnili padesát procent svých vyloučení. Poprvé v první třetině, kdy tak otvírali skóre zápasu. To byla situace z kategorie "šťastný haluz". Hosté vyhodili dlouhý pak z pásma. Vypadalo to, že půjde vedle brány, ale ten se najednou díky rýhám v ledu dvakrát odrazil jinam, změnil směr a byl v bráně. Ten druhý gól v oslabení pak dali hosté v poslední třetině. Bastl se dostal za beky a kličkou skóroval. Z brejkové situace ale v pěti na pět dávali hosté druhý gól. Ve druhé části hry se tak Pejchar prosadil střelou na zadní roh.

Kozlové nejprve dorovnávali náskok hostů. Na první inkasovaný gól odpověděli třicet vteřin před koncem, kdy Zumr prodloužil do kasy Jankovského střelu. Na druhý gól hostů odpovídali Kolínští střelou Pácala na zadní tyč. Do třetice ale na gól hostů nečekali. V poslední třetině se ke střelbě odhodlali sami, aniž by museli dorovnávat stav, a spustili doslova gólový kolotoč.

To, co v jednačtyřicáté minutě Jankovský spustil, skončilo až v sedmapadesáté minutě gólem Šafránka. Kozlové nasázeli do klatovské brány sedm puků ze čtrnácti střel. Přitom prvních šest gólů dali během prvních osmi minut třetího dějství. Tahle smršť rozhodla a pohřbila naděje Klatov na body. Kolín bral za výhru 9:3 tři body.

Nejlepší hráči: Pácal - Bastl

Branky: 20. Zumr (Jankovský, Šafránek), 35. Pácal (Morkes, Skokan), 41. Jankovský (Šafránek), 42. Morkes (Hlavatý, Kozák), 44. Kozák (Morkes, Kulhánek), 45. Hlavatý (Morkes, Hanzl), 48. Malý (Muláček, Valášek), 48. Skokan (Morkes, Kozák), 57. Šafránek (Kulhánek, Jankovský) - 16. Bouček, 28. Pejchar, 51. Bastl. Rozhodčí: Kareš - Špringl R. ml., Pechánek. Vyloučení: 7:4, navíc Jankovský (KOL) 10 min OT. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 7:1. Diváci: 770.

Kolín: Moravec - Pácal, Muláček, Petira, Kulhánek, Skokan, Hanzl - Malý, valášek, Semirád - Jankovský, Šafránek, Zumr - Kozák, Hlavatý, Morkes - Klíma.

čt, 03. led. 2019 18:00