24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07
Milan Valášek v Pelhřimově střílí gól. Foto: Jan KobzáňMilan Valášek v Pelhřimově střílí gól. Foto: Jan KobzáňKolínští hokejisté v poslední době góly nešetří. Ve třech zápasech z posledních čtyř nasázeli soupeřům vždy nejméně osm gólů. O Vánocích to schytali hokejisté Řisut (8:1), v prvním domácím zápase roku Klatovy (9:3) a naposledy ve středu Pelhřimov (10:2). Kozlové se tak přiblížili k hranici 100 nastřílených gólů. Překonají ji v sobotu v Moravských Budějovicích?

Zápas v Pelhřimově vyšel Kozlům dobře. Pomohla jim k tomu samozřejmě okleštěná sestava domácích, kteří se potýkají s marodkou či odchody hráčů a právě zažívají krizi, ale taky dobrý vstup do zápasu.

Netrvalo dlouho a Šafránek do brány dorážel první puk. Pár vteřin na to Valášek z mezikruží poslal puk po ledě přímo k tyčce a bylo jasné, že to s domácími nevypadá dobře.

,,V úvodu zápasu jsme dali góly, což rozhodlo celý zápas," konstatoval po něm trenér Kolína Václav Rác.

Kozlové pak ještě pustili domácí do hry. Ale spíš obrazně než fakticky. V oslabení totiž inkasovali gól na 1:2, ale záhy na to během půl minuty dali další dva góly a bylo hotovo. Třetí branku střílel Pácal. Jeho rána se od gólmana odrazila přímo do sítě. Skóre navyšoval Šafránek, který objel bránu, nechal gólmana kleknout si k tyčce a kličkou ještě prodloužil puk do prázdné kasy. Do pětice se v první třetině radoval ještě navrátilec do sestavy Šifta, který využil dobré práce Klímy a Šafránka na brankovišti a dotlačil puk do brány.

Kozlové šli do kabin s vedením 5:1. ,,S jasným vedením v zápase začali kluci akce přehrávat a kazili jsme, ale i přesto jsme dokráčeli k vítězství," shrnul krátce Rác, jak zápas vypadal dál.

Kolínští hokejisté ve zbylých dvou třetinách riskovali a zkoušeli. Že hráli trošku divoce, dokládá i počet střel domácích na bránu, který se nakonec vyšplhal ke třicítce. Domácí nicméně proměnili už pouze jednu přesilovku a jinak je polapal gólman Moravec.

Kozlové zato na druhé straně dali gólů ještě pět. Ten šestý v pořadí zařídil Zumr. Jeho střela se od tyčky odrazila do brány. Sedmičku završil po ose Semirád-Malý-Pácal Milan Valášek. O osmou branku se postaral Michal Klíma, který z mezikruží zamířil nekompromisně do horního rohu brány. Devítka patřila zase Zumrovi, který napodobil Klímu trefou z mezikruží. A desítka dlouho odolávala.

Semirád nejdřív nádherně zatočenu střelou trefil tyč, Jankovský několikrát trefil gólmana, a tak až v šedesáté minutě zakulatil výhru Kolína kapitán David Šafránek. Zůstal sám před bránou, zvedl puk pod víko a mohl jen v duchu počítat, kolik ho zápas bude stát. Vstřelil desátý gól Kolína a hattrick.

,,Byli jsme rádi, že se nám povedl začátek, že jsme mohli zapojit všechny hráče a že se po době vrátil útočník Pavel Šifta," dodal ještě Rác.

st, 09. led. 2019 18:00