10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto z utkání v Moravských Budějovicích. Foto: Petr NiečIlustrační foto z utkání v Moravských Budějovicích. Foto: Petr NiečKolínští hokejisté v sobotu prodloužili svou sérii výher na pět v řadě. Porazili Moravské Budějovice 3:1 a v tabulce se posunuli o příčku výš. Nyní jsou třetí, bod za Sokolovem, který má ale odehráno o jeden zápas méně.

Moravské Budějovice - Kolín

1:3

Čekal se vyrovnaný zápas a byl to vyrovnaný zápas. Moravské Budějovice se s Kolínem až do samotného konce praly o vítězství. Gólů padalo ale málo, a tak každý mohl být ten rozhodující.

Kozlové mohli jít do vedení už po minutě a osmnácti vteřinách. Sudí pískl faul na Šafránka a nařídil trestné střílení. Kolínský kapitán ale vyprášil jen betony gólmana Šťastného, a tak se jelo pořád s nulami. A to vydrželo dlouho.  I když Kozlové tlačili domácí de facto pořád, domácí dobře bránili předbrankový prostor a málo kolínských střel prošlo až na gólmana. A tak si Kozlové na úvodní branku počkali až do poslední minuty první třetiny. V oslabení se domácí sjeli do rohu a kolínská esa nechali naprosto nehlídaná. Takže když Jankovský dával puk ze třetiny, čekal už Šafránek na modré připraven k reparátu nájezdu. Tentokrát dal. Udělal bekendový blafák a Kozlové vedli  1:0.

Ve druhé třetině byli domácí mnohem aktivnější a i kolínský gólman Sejpal se v bráně zapotil. Ale znovu to byli Kolínští, kdo skóroval. A zase Šafránek. Tentokrát přijel před bránu ze strany, o gólmanovy betony si hodil puk znovu na čepel a dorážel do odkryté brány - 0:2.

Pak se konečně dočkali i domácí. Kolínským nevyšlo v pětatřicáté minutě buly a přišla střela od modré, ještě dvakrát tečovaná. A byl to gól. Domácí se hned poté cpali znovu do útoku. Navíc dostali nejdřív přesilovku pět na tři, pak pět na čtyři. Ale nedali ani jednou. Kozlové výborně oslabení ubránili. Nejblíž vyrovnání byl asi Roman Barták, který po střele od modré číhal na tyči. Prostor ale nedostal, Sejpal ho vytěsnil betonem.

Kozlové tedy horké chvilky ustáli a šlo se rozhodovat do třetí třetiny. Kdo gólově rozhodl? Kolín. A do třetice Šafránek. V přesilovce vystřelil Kulhánek a kapitán Kolína byl připraven na dorážku.

Domácí pak ještě zkoušeli s výsledkem něco dělat, ale Kozlové jim moc šancí nedali a oni sami se ochudili o cenné minuty útočení hrou v oslabeními. Nejdřív totiž s nervy nevydržel Trojan. Nejenže dostal trest ve hře, ale hlavně taky oslabil svůj tým na pět minut. Pak domácí ještě dvakrát faulovali, a ke hře bez gólmana se tak dostali až v úplném závěru. Takže na snížení skóre či dokonce vyrovnání měli málo času a navíc těžkého protivníka.

Kozlové svou výhru nedali. Zvítězili 3:1 a v tabulce ši na třetí místo.

,,Kontrolovali jsme celé utkání. Domácí podali snaživý výkon, ale my byli hokejovější a tu naší hokejovost jsme přetavili ve vítězství," pochvaloval si kolínský trenér Václav Rác.

Branky: 35. Přidal (Telesz, Gottlieb) - 20. Šafránek (Jankovský), 33. Šafránek (Zumr), 47. Šafránek (Kulhánek, Jankovský). Rozhodčí: Humpolíček - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 7:6, navíc Šťastný (MBU) 10 min OT, Trojan (MBU) 10 min OT a TH. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 330. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

Kolín: Sejpal - Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Skokan, Hanzl, Barzák - Valášek, Semirád, Malý - Jankovský, Šafránek, Zumr - Šifta, Hlavatý, Morkes - Kozák, Kadlec, Klíma.

čt, 03. led. 2019 18:00