10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Milan Valášek (ve světlém) zařídil ve druhé třetině vyrovnání Kolína. Foto: Jan KobzáňMilan Valášek (ve světlém) zařídil ve druhé třetině vyrovnání Kolína. Foto: Jan KobzáňDvakrát se ve středu večer na kolínském zimním stadionu úplně setmělo. Dvakrát totiž kolínští hokejisté slavili gól. Dvakrát ale bylo málo. Na Sokolov to nestačilo, a tak Kozlové v dalším druholigovém kole odešli z ledu poraženi. Po pěti zápasech byla přerušena jejich série výher.

Kolín - Sokolov

2:4

Zápas to byl vyrovnaný. Bojovalo se o každý kousek ledu, o každý kotouč. Hosté byli velmi nepříjemní, napadali, nedávali kolínským moc prostoru. Ti se přesto před bránu tlačili a soupeře i přestříleli. Jenže první gól slavili Sokolovští. Po buly přešel do brány Švec. Jeho puk sice gólman Sejpal pokryl, ale vypadl mu z lapačky a Švec dosáhl na dorážku.

Kozlové vyrovnávali v prostřední části. To Semirád zachytil kotouč mezi kruhy, poslal ho přes Malého dopředu, a na brankovišti se pak prosadil Valášek.

Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. A rozhodovalo se kdo s koho. Kozlové měli v předešlém průběhu zápasu o malinko víc ze hry, měli i víc střel na bránu. V poslední třetině to ale nepotvrdili. Nejdřív nešťastně prohrávali 1:2, když se puk do brány odrazil od domácího Hanzla. Pak vyrovnal v padesáté minutě Šafránek a vyvolal euforii mezi skoro tisícovkou diváků. Ale remíza až do konce nevydržela.

Zlomový moment přišel v padesáté čtvrté minutě. Ještě ve hře čtyři na čtyři Morkes poslal štiplavou střelu na soupeřovu bránu. Jenže ta šla vedle, od mantinelu plachtila zpě do obranného pásma Kolína. A to už Kolín hrál v oslabení. A než se rozestavěl a nadechl, Tomáš Rohan dostal prostor, přesně si vybral, kam puk umístí a potřetí v zápase poslal Sokolov do vedení.

Kozlové ale do třetice nevyrovnali. Zkoušeli to na konci i v power play. Jenže ta trvala pouze necelých dvacet vteřin. Hosté rychle připravili domácí o puk a do prázdné brány pečetili svou výhru.

,,To už bylo vabank. Power play buď vyjde nebo ne. A nevyšlo to. Soupeř dal do prázdné brány. Naši kluci ale podali dobrý výkon," nebyl zklamaný kolínský trenér Václav Rác.

Dobře ale věděl, že jeho svěřenci aspoň na bod měli.  ,,Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly individuální chyby v předbrankovém prostoru, kde jsme byli nedůrazní a nechali jsme si dát laciné góly. Přesto jsme se ještě zvedli. Hráči podali bojovný výkon a sahali po bodech, ale v přesilovce soupeř rozhodl," komentoval kolínský lodivod zápas, který přerušil kolínskou sérii výher.

,,Soupeř má kvalitní kádr. Přivezli i hráče z extraligy jako Kverku nebo Kuběnu. Ve čtyřech lajnách mají organizovanou hru, kdežto my máme i hráče mladé nezkušené. Sokolov má zkrátka vyzrálejší mužstvo. Nicméně jsme hráli důstojně a při troše štěstí jsme i nějaké body mohli získat," byl si jistý Rác.

Kozlové díky prohře se Sokolovem a výhře Tábora nad Kobrou spadli zpět na čtvrté místo tabulky. Na třetí Tábor ztrácí dva body.

Nejlepší hráči:  Valášek (KOL) - Rohan T. (SOK)

Branky: 28. Valášek (Malý, Semirád), 51. Šafránek (Jankovský) - 12. Švec (Rohan M., Kuběna), 43. Sýkora (Vaněk), 54. Rohan T. (Vaněk, Kverka), 59. Kuběna (Přindiš). Rozhodčí: Veinfurter - Huryta, Maštalíř. Vyloučení: 2:4, navíc TS (KOL) a 10 min ZHK Flek (SOK). Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:3. Diváci: 940.

Kolín: Sejpal - Pácal, Muláček, Petira, Kulhánek, Hanzl, Skokan, Barták, Nedbal - Malý, Valášek, Semirád - Jankovský, Šafránek, Zumr - Šifta, Kadlec, Morkes - Kozák, Hlavatý, Klíma.

čt, 03. led. 2019 18:00