10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečTrutnov, postrach vedoucích týmů. Už skalpoval první Kobru, třetí Tábor, čtvrtý Kolín. A teď měl šanci obrat Kozly o body znovu a ještě před domácícm publikem. Dobrá příležitost, jak si před play off před diváky zvednout reputaci.

Začátek zápasu ale domácím vůbec nevyšel. Kozlů bylo na ledě plno a jak měli obavy, jestli to nebude proti Trutnovu zase dřít, tak nedřelo. Kolínští se naopak v první třetině ujali vedení 2:0, když nejdřív Šafránkovu střelu dorazil Kozák, a pak Malého puk zase Morkes. A nikdo by se nemohl divit, když by Kozlové po první třetině vedli o víc.

Ve druhém dějství se ale obraz hry změnil o sto osmdesát stupňů. Stříleli a útočili domácí, bránili se Kozlové. Jestliže Kozlové v první třetině měli 14 střel a z toho dva góly a kolínský gólman polapil puků jen 7, tak ve druhé to bylo naopak. Kozlové vystřelili sedmkrát a brankář Kolína Moravec měl patnáct zákroků. Jeden rozdíl tam ale přesto byl. Domácí gól nedali a Kozlové naopak přidali ještě jeden.

Bylo to ale až na konci druhé třetiny. Ve čtyřiatřicáté minutě. Do té doby Trutnovští Kozly k ničemu nepustili. Jenže pak se do útočného pásma jednou podívali a byl to gól. Po buly po ose Semirád-Morkes-Malý se Kozlové radovali - 0:3.

,,Dostali jsme se do vedení a hráči začali utkání podceňovat. Museli jsme trochu rozhodit sestavu, hra se zlepšila," byl si vědom kolínský trenér Rác, který upozorňoval hlavně na začátek poslední třetiny, který už zase patřil Kolínu.

Nejdřív domácí namazali na hůl Šafránkovi, což se nevyplácí, a pak Šafránek připravil dorážku pro Šiftu. Protože Kozlové jednou inkasovali v oslabení, bylo to v padesáté minutě 1:5.  ,,I přesto že se naše hra zvedla, jsme v závěru ale pustili domácí do kontaktu 3:5. Ti pak ještě odvolávali gólmana a utkání zdramatizovali," byl naštvaný Rác.

Jeho svěřenci i přes jednoznačné vedení dostali další dva góly a opravdu se ještě bránili v power play.  ,,Měli jsme sice utkání pod kontrolou, ale přesto nás mrzí přístup několika hráčů, který byl laxní," přidal Rác, který by z ledu Trutnova bral po vývoji zápasu pouze jednoznačnou výhru bez inkasovaných gólů.

,,Nám paradoxně nezahrála naše nejlepší Šafránkova lajna, která v Trutnově vůbec neměla spolupráci," doplnil ještě k hodnocení trenér Kolína Václav Rác. Šafránek sám, ačkoliv se svými stálými spoluhráči Jankovským a Zumrem nevymyslel skoro nic, ale získal díky pendlování ve dvou pětkách tři plusové body. Další dva jmenovaní získali v Trutnově body jen záporné.

čt, 03. led. 2019 18:00