24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňTo byl mač. Nechybělo nic. Padly rychlé góly, dvakrát byl obrat, proměněné přesilovky, branky v oslabení, osobní tresty. Zkrátka bylo to derby plné emocí.

Nymburk - Kolín

5:6

Zápas lépe rozjeli kolínští hokejisté. Psala teprve čtvrtá minuta a bylo to 0:2. Po dvou velmi podobných situacích. Od modré pálil Nedbal a nakonec puk do brány uklízel Malý.

Jenže pak přišel zlomový okamžik. Kolín hrál přesilovku a během padesáti tří vteřin dvakrát inkasoval. Nejdřív domácí vyhodili puk na zadní mantinel, brankář Sejpal pro něj vyjel, ale puk se odrazil před bránu, kde byl jen sám Král. Ten se pak navíc dostal ještě v tomtéž oslabení do brejku a přidal trefu mezi betony.

První dvě střely na bránu znamenaly vyrovnání na 2:2. A to nebylo všechno. Nabuzení domácí přidali gól v přesilovce. Eisův puk ještě Sejpal vyrazil betonem, Kneslův druhý pokus již ne. Tyto tři góly ho vyhnaly z brány.

Střídající Moravec se v brankovišti moc neohřál a brzy také inkasoval. Král z brejku nezaváhal a dokonal tak hattrick. S Kozly to chvíli vypadalo špatně, přišli o rychlé vedení a ještě prohrávali o dvě branky.

Tak, jak se jim ale povedl nástup do první třetiny, tak zazářili i v úvodu té druhé. Snižoval Šafránek po parádní akci. Zumr mu poslal puk na útočnou modrou. Samotného Šafránka gólman sice vytěsnil, kolínský kapitán se ale neunáhlil ke střele, puk si schoval na čepeli, objel bránu a skóroval do prázdné. Patnáct vteřin na to byl v brejku Semirád a vyrovnával blafákem - 4:4.

Kozlové měli jasně navrch. Kulhánek se pak trefil pod víko, puk se odrazil ven a rozhodčí gól neuznal. Ale tentýž hráč ještě na konci třetiny napodobil svoji předchozí akci. Znovu se trefil puk pod víko a tentokrát už gól platil.

Do kabin šli Kozlové s vedením 5:4 a do třetice se jim povedl i start do třetí třetiny. Nebyli z toho tentokrát  dva góly, ale jenom jeden. A stačilo to. Jankovský protlačil kotouč přes beky a Šafránek už jen začaroval na brankovišti – 4:6.

Domácí se v závěru ještě prosadili v přesilovce a dostali se na rozdíl jedné branky. Závěrečný tlak však nevyužili. Navíc jim čas na vyrování zkrátil kapitán Král, který fauloval v útočném pásmu.  Kolínští hokejisté tak vyhráli i druhé letošní derby.

Branky: 8. Král (Eis), 9. Král (Eis), 12. Knesl, 14. Král, 57. Šimek (Wszolek, Dulovec) – 2. Malý (Nedbal), 4. Malý (Morkes, Nedbal), 24. Šafránek (Zumr), 24. Semirád (Šifta, Nedbal), 39. Kulhánek (Šafránek, Jankovský), 46. Šafránek (Jankovský, Petira). Rozhodčí: Battěk – Doležal, Marek. Vyloučení: 7:5, navíc Král (NBK) 10 minut OT, Petira (KOL) 10 minut OT. Využití: 2:1. Oslabení: 2:0. Diváků: 400. Třetiny: 4:2, 0:3, 1:1.
Kolín: Sejpal (12. Moravec) – Kulhánek, Petira, Muláček, Nedbal, Barták, Skokan – Zumr, Šafránek, Jankovský – Malý, Semirád, Šifta – Morkes, Hanzl, Hlavatý – Kozák.

st, 09. led. 2019 18:00