24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňTak se bojuje o čtvrté místo tabulky. Kozlové před osmi stovkami domácích diváků pokořili páté Vrchlabí, a poprali se tak o čtvrté místo tabulky. Díky zisku tří bodů nad Vrchlabím mají totiž jisté nejhůře čtvrté místo po základní části.

Kolín - Vrchlabí

5:2

Jak se očekávalo, tak to bylo. Byl to boj o body, jak má být. Hrál se oboustranný hokej, s šancemi, akcemi a v perfektní atmosféře, kterou vytvořili kotle obou mančaftů. A jak dopadl?

Nakonec se radovali domácí. Nejdůležitější krok k cestě za výhrou udělali ve druhé třetině, a pak v polovině poslední části.

Poměrně vyrovnaný souboj, ve kterém v prvním dějství nepadla žádná branka, svrhli na svou stranu Kolínští. Na začátku druhé dvacetiminutovky dali během jedné minuty dva góly a ujali se otěží zápasu. Nejdřív Jankovský vybídl zpoza brány ke skórování Kadlece. Ten z mezikruží zamířil přesně. Pak si klepal o puk na tyčce volný Kulhánek, Morkes ho tam z rohu poslal a dobře udělal. I když se totiž Kulhánek puku nedotkl, gólman si ho do branky srazil sám. Kolín vedl  2:0.

Jenže Vrchlabští se tak jednoduše nezdávali. Vyhrát chtěli, body chtěli, porvat se o čtvrté místo tabulky chtěli. A když tedy na začátku druhé třetiny snížili po brejku na rozdíl jednoho gólu, nikdo se nemohl divit.

V tu chvíli se lámal chleba. Vrchlabští mohli vyrovnat a postarat se o obrat, jenže nevyrovnali a namísto toho Kozlové rychle vrátili dvoubrankové vedení na svou stranu. Morkes poslal puk ze zabrány na najíždějícího Jankovského a ten vymetl všechny pavučiny z Neužilovy branky. Kozlové navíc chvíli na to přidali další gól, když Kadlec tečoval Bartákův puk od modré. A bylo skoro jasno.

Hosté ještě minutu a tři čtvrtě před koncem snížili ve hře čtyři na čtyři, ale na vyrovnání mělo málo času. Navíc riskli hned power play a Kozlové okamžitě pečetili výhru. Puk až do brány dovezl Zumr - 5:2.

Kozlové si ziskem tří bodů upevnili nejhůře čtvrté místo po základní hrací části. Zbývají dva zápasy. Oba sehrají Kolínští doma. Ve středu 18. února hostí Jablonec a o týden později Bílinu.

,,Klobouk dolů před výkonem všech. V tom stavu, v jakém jsme... Dali do toho všechno," byl nadmíru spokojený trenér Kolína Václav Rác, který narážel na velkou marodku Kozlů a na to, že opět řada z nich hrála v nemoci.

Branky:23. Kadlec (Jankovský), 24. Morkes (Jankovský), 46. Jankovský (Morkes, Kulhánek), 52. Kadlec (Barták, Hanzl), 59. Zumr - 43. Urban (Matějka, Fořt), 59. Lenoch (Vlach, Matějka). Rozhodčí: Bejček - Urubčík, Laczko. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 3:2. Diváci: 840.

Kolín: Moravec - Pácal, Muláček, Kulhánek, Petira, Barták, Nedbal - Malý, Kadlec, Šifta - Morkes, Zumr, Jankovský - Hanzl, Hlavatý, Kozák - Skokan

st, 09. led. 2019 18:00