10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Bílině. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Bílině. Foto: Jan KobzáňV posledním utkání základní části potvrdili kolínští druholigoví hokejisté roli favorita. Porazili Bílinu 5:2 a potvrdili konečné čtvrté místo tabulky. I když to chvíli vypadalo, že půjdou v tabulce před Tábor, Jihočeši na poslední chvíli urvali dva body proti Řisutům za výhru v prodloužení a v konečně tabulce jsou třetí jeden bod před Kolínem. Soupeřem Kolína pro 1. kolo play off jsou Moravské Budějovice. Ty mají v konečné tabulce stejný počet bodů jako Trutnov, ale o jeden gól lepší vzájemné skóre.

Kolín - Bílina
5:2

Kozlové do utkání proti Bílině nevstoupili zrovna šťastně. Hned ve druhé minutě inkasovali, když nechali hosty si hrát s pukem v brankovišti.

Netrvalo ale dlouho a bylo to 1:1. Šafránek křižnou přihrávku vybídl od modré sjíždějícího Kulhánka k vyrovnání. Moc dalšího atraktivního se ale na ledě nedělo. Vlnu vzrušení si Kozlové připravili pro kolínské diváky zase až na druhou třetinu. A vzali to rychle. Během jedné minuty dali dva góly, a pak zase odpočívali.

Při tom prvním gólu Kulhánek poslal křižnou náhrávku na tyč na Zumr, ten vrátil na druhou tyč na Šafránka a gól. V druhé akci Valášek zpoza brány našel na kruhách Morkese a ten hned předal kotouč před bránu na Kadlece. Trefa mezi nohy znamenala vedení Kolína 3:1.

V úvodu poslední třetiny zvýšili Kolínští po sólo akci Valáška na 4:1 a de facto rozhodli. Skóre se pak ještě měnilo. Dokonce dvakrát. Na každé straně přibyla úplně na konci jedna branka, a to nic neřešilo. Celkově tedy Kozlové vyhráli 5:2.

,,Kluci k zápasu nepřistoupili dobře. Bylo to utkání jak hrané z povinnosti. Živelnost v naší hře se nesla celým zápasem. Je ale pravdou, že jsme v této sestavě hráli poprvé po nemocích hráčů a chybělo nám tempo. Při hře na čtyři lajny jsme se do něj zkrátka nedostali," komentoval zápas trenér Kolína Václav Rác. S generálkou na vyřazovací boje spokojen nebyl, i když našel ale polehčující okolnost.

Branky: 4. Kulhánek (Šafránek, Zumr), 27. Šafránek (Zumr, Kulhánek), 28. Kadlec (Morkes, Valášek), 43. Valášek (Skokan), 60. Morkes (Kadlec) - 2. Brandejský (Procházka, Piewak), 59. Racek (Kýhos, Salač). Rozhodčí: Kareš - Potůček, Tasch. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 521. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:

Kolín: Moravec - Kulhánek, Petira, Pácal, Muláček, Nedbal, Hanzl, Barták, Skokan - Jankovský, Šafránek, Zumr - Šifta, Semirád,  Malý - Valášek, Kadlec, Morkes - Kozák, Klíma, Černý

PLAY OFF ZAČÍNÁ V SOBOTU 28. ÚNORA. OD 17.07 KOZLOVÉ HOSTÍ MORAVSKÉ BUDĚJOVICE!

čt, 03. led. 2019 18:00