10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečJestli toto nebylo zmrtvýchvstání, tak nevím... Moravské Budějovice vedly v Kolíně ještě deset minut před koncem 4:1. Kozlové byli marní, nedokázali se prosadit. Jenže pak přišel gól, druhý, třetí a bylo vyrovnáno a navíc padly další dva v poslední minutě a slavil se parádní obrat z 1:4 na 6:4. Kozlové dokázali nemožné. Dali za deset minut pět gólů a v osmifinálové sérii play off urvali první výhru.

Kolín - Moravské Budějovice

6:4

Běží padásátá minuta. Kozlové prohrávají v prvním utkání play off proti Moravským Budějovicícm 1:4. Na ledě se jim moc nedaří. I když je vidět, že chtějí, nejde to. Přihrávky se lepí na paty, čas utíká. Pak ale Hanzl v přečíslení střílí z kruhů, a Valášek doráží puk do brány. Je to 2:4. Kolínským zimním stadionem se nese vlna naděje. Dokáží Kozlové obrat?

Když dvě minuty na to doráží do brány Kadlecův puk Nedbal, nikdo už nepochybuje. Kozlové sice stále ještě prohrávají o branku, ale mají neskutečnou podporu. Devět stovek fanoušků je žene kupředu. A funguje to. Zdravě nabuzení Kozlové vyrovnávají. V padesáté šesté minutě proměňuje tlak své pětky v gól Šafránek - 4:4.

Pro Kozly je už tohle paráda. Kdo by to byl řekl. A navíc to není vše. Kozlům se adrenalin nalévá snad všude a remízou zápas nenechají skončit. V šedesáté minutě Šafránek přidává svůj druhý gól, vítězný. Před bránou dostává prostor a chladnokrevně to posílá vedle Šťastného ruky. A v dalším střídaní navíc dovršuje hattrick. Vyjede si z rohu a zavěšuje pod víko. Je to 6:4 a kolínský zimák je na nohou. To je neskutečný obrat a důležitá první výhra v osmifinálové sérii.

Fanoušci hostů jen nevěřícně stojí na tribuně. To nečekali. Své hráče dovedli povzbuzováním až k vedení 4:1, ale nestačilo to. Moravské Budějovice vsítily tři branky v přesilovkách a jednu ve hře čtyři na čtyři, Kozly měly na lopatě a nevyhrály.

Druhý zápas série se hraje v pondělí 2. března od 18.00 v Moravských Budějovicích.

Nejlepší hráč: Hanzl (KOL) - Horký (MBU)

Branky: 24. Valášek (Hanzl, Nedbal), 50. Valášek (Morkes, Hanzl), 54. Nedbal (Kadlec, Morkes), 56. Šafránek (Nedbal, Zumr), 60. Šafránek (Zumr, Petira), 60. Šafránek (Valášek, Morkes) - 16. Jakeš (Barták, Horký), 19. Přidal (Dostál), 31. Trojan (Sobotka), 33. Jakeš (Sobotka, Trojan). Rozhodčí: Vokřál - Laczko, Marek. Vyloučení: 7:7, navíc Klíma (KOL) 10 min OT. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 920. Třetiny: 0:2, 1:2, 5:0. Stav série: 1:0.

Kolín: Moravec (od 33. Sejpal) - Kulhánek, Petira, Hanzl, Nedbal, Muláček, Pácal, Barták - Jankovský, Šafránek, Zumr - Valášek, Kadlec, Morkes - Šifta, Semirád, Malý - Kozák, Klíma, Skokan.

čt, 03. led. 2019 18:00