24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Z utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňJestli Kozlové něco umí, tak teda zdramatizovat koncovku zápasu. To zase byly ohromné nervy až do poslední vteřiny. Kolínští hokejisté ale třetí zápas osmifinále play off s Moravskými Budějovicemi vyhráli a po sérii 3:0 se těší na čtvrtfinále.

Kolín - Moravské Budějovice

4:3

Kozlové rozjeli zápas jedna báseň. V šesté minutě poslal Malý puk zpoza brány na nehlídaného Klímu - 1:0. V jedenácté minutě to napodobil zpoza brány Morkes na Šiftu a Kolín vedl 2:0. Na rozdíl tří branek navyšoval ve třiadvacáé minutě Šafránek, když po rychlé akci zvedl puk pod víko.

Vypadalo to na jednoznačný špíl. Moravskobudějovičtí se ale nevzdali. A to ani náhodou. V polovině zápasu proměnil nařízené trestné střílení jejich kapitán Jan Trojan. Vymíchal Sejpala a poslal puk pod víko, a to byla pro hosty vyloženě vzpruha. Do konce třetiny snížili díky důrazu na brankovišti ještě na rozdíl jediné branky - 3:2 a v poslední třetině se zase děly věci.

Hosté kousali jak klíšťata a domácím to očividně nevyhovovalo. Museli se bránit hned několika atakům. Ale ubránili se, dostali přesilovku pět na tři a po Petirově trefě od modré vedli zase o dvě branky. Jenže ani to nakonec nebylo finále.

Finále, to byla jiná písnička. Hosté pět minut před koncem totiž v početní výhodě znovu snížili na rozdíl jednoho gólu. Kozlové šli navíc v poslední minutě do tří. Hosté byli kompletní a hráli bez gólmana. Takže šest na tři. Byly to opravdu nervy a vteřiny se odpočítávay jedna po druhé. Ale Kozlové to dokázali zablokovat. Nenechali Žihadla už vystřelit a po výhře 4:3 slavili postup do čtvrtfinále.

Nejlepší hráči: Klíma (KOL) - Trojan (MBU)

Branky: 6. Klíma (Malý, Semirád), 11. Šifta (Morkes, Valášek), 23. Šafránek (Skokan, Kozák), 50. Petira (Šafránek, Jankovský) - 32. Trojan (TS), 40. Gottlieb (Latner, Přidal), 54. Přidal (Vantuch). Rozhodčí: Battěk - Beránek, Klouček. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1, navíc MBU proměněné TS. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:1. Diváci: 1070. Stav série: 3:0.

Kolín: Sejpal - Kulhánek, Petira, Hanzl, Nedbal, Muláček, Pácal, Skokan, Barták - Jankovský, Šafránek, Zumr - Valášek, Šifta, Morkes - Klíma, Semirád, Malý - Kozák, Šafra.

Čtvrtfinálové série začíná ve středu 11. března od 18.07 v Kolíně. Soupeř Kolína zatím není znám.

st, 09. led. 2019 18:00