Přihlásit se

Spravny sport 2019

<< < březen 2020 > >>
po út st čt so ne
24 25 26 27 28 29 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 01 02 03 04 05
4 událostí v měsíci březen 2020 4 událostí v měsíci březen 2020
Narozeniny
PictureDenis Hermann - KOL (26)
1 událost dne 01. březen 2020
Narozeniny
PictureJan Hanzl - KOL (31)
1 událost dne 02. březen 2020
Narozeniny
PictureOndřej Panna - KOL (24)
1 událost dne 09. březen 2020
Narozeniny
PictureJan Prokop - KOL (23)
1 událost dne 14. březen 2020

Poslední utkání A týmu


Žádné odehrané utkání!

Příští utkání A týmu


Žádné nadcházející utkání!

Jiří Seidl na střídačce Kolína. Foto: Petr NiečJiří Seidl na střídačce Kolína. Foto: Petr NiečPod vedením nového trenéra vstoupili kolínští Kozlové do letní přípravy. Sedmapadesátiletý nový hlavní kouč áčka Jiří Seidl bude pro mnohé fanoušky novou tváří. Kolín pro něj ale nový není. Jiří Seidl u Kozlů už rok působí. V sezoně 2014/2015 trénoval starší dorostence. Kdo že to je Jiří Seidl? Bývalý hokejový obránce, který zasvětil svůj hokejový život Pardubicím, se kterými dvakrát získal titul mistra české extraligy. Hokejový obránce, který se podíval i do mládežnické reprezentace nebo do mužského repre béčka. A nakonec trenér, který kromě mládežnických mužstev vedl i jako asistent extraligové áčko Pardubic. Muž s mnoha zkušenostmi teď ponese prapor kolínských Kozlů.

 

Jiří SeidlJiří SeidlVizitka Jiřího Seidla
Datum a místo narození: 2.2.1957, Vlašim
Hokejový post: obránce
Hráčská kariéra: Vlašim , Pardubice (1973-77), Dukla Jihlava (1977-78), Pardubice (1978-89), Esbjerg (Dánsko, 1989-90), Hradec Králové (1990-91), Pardubice (1991-1992)
Trenérská kariéra: mládežnické oddíly Pardubic, asistent trenéra A mužstva Pardubic, JUN Hradec Králové, A mužstvo Chrudimi
Největší úspěch kariéry: dvakrát zisk titulu mistra ČR za extraligové Pardubice v sezonách 1986-87 a 1988-89; člen reprezentačních výběrů U16-U19, Československo B.

 

Byl jste představen jako nový trenér kolínských Kozlů. Dlouho jste váhal, než jste tuto nabídku přijal?

Vzhledem k tomu, že jsem přišel do Kolína už před rokem a pracoval jsem s mládeží, měl jsem spíš zájem dál pracovat s mládeži dorosteneckou nebo juniorskou. Pak jsem od správní rady dostal nabídku trénovat muže a rozhodl jsem se, že do toho půjdu.

 

Proč? Co bylo tím hlavním důvodem?

Přede mnou trénovali muže dobří trenéři, kteří s mužstvem pracovali dobře, a říkal jsem si, že by bylo dobré na jejich práci navázat. Navíc mi byla mi nabídnuta i funkce sportovního manažera.

 

Těšíte se na práci u áčka?
Měl jsem dva dny na rozmyšlenou, a tak jsem si dal pro a proti a řekl jsem si, že když do toho půjdu, tak půjdu naplno. Některé kluky v mužstvu znám, tak si myslím, že by to nemusela být špatná práce a těším se na to moc.

 

Jak už jste sám naznačil, tým budete přebírat po domácí dvojici Rác-Lupínek, kteří s týmem v posledních třech letech dosáhli velkých úspěchů - umístění na předních místech tabulky a dokonce i účast v baráži o 1. ligu. Jak velký tlak to pro vás je?

Tlak tam samozřejmě bude. Když něco člověk dělá a chce to dělat pořádně a má nějakou zodpovědnost a tady určitě bude, tak musí být tlak. Na ten tlak jsem zvyklý po těch letech, co dělám trenéra. A myslím, si že mi to nebude dělat problém. Spíš než že bych měl obavy z nějakého tlaku, tak cítím tu zodpovědnost vůči mužstvu a klubu.

 

Teď je to pouze spekulace, ale tuto variantu nabízím. Letos se kádr může změnit, protože s odchodem manažera Jakuba Plašila může dojít i k úbytku financí, a na to můžou nějací hráči reagovat. Nebojíte se toho?

Nebojím se toho. Správní rada se ujala této práce a věřím, že do klubu seženou finance, které budou potřeba.

 

Z kolínského kádru nějaké hráče znáte. Vzpomínám si, že jste mi říkal, že jste trénoval Lukáše Skokana v Pardubicích a znáte se samozřejmě s Tomášem Pácalem. Znáte ještě někoho dalšího?

Nechci říkat jména, ale určitě tu budou hráči, kteří proti mně jako trenérovi hráli, a je možné, že jsem i některé trénoval a třeba už mi vypadli z paměti. Loni jsem se i občas díval na tréninky, viděl jsem pár zápasů. Nebude problém se s nimi nějakým způsobem seznámit.

 

Jak už z předchozího vyplývá, Kolín pro vás není neznámé prostředí, již jste tu sezonu strávil v roli trenéra staršího dorostu. Co jste o Kolín za tu dobu zjistil?

Do klubu jsem šel s drobnými rozpaky, ale za sezonu se starším dorostem, kdy jsem kolínské hokejové prostředí poznával, převažují klady. Co se týče dorostu, byl jsem spokojený s kádrem. Byli to převážně kluci poctiví a dříči. Největším problémem byl úzký kádr, a i když jsme to doplnili o pár hráčů z Boleslavi, tak když přišla chřipková epidemie a zranění, neměli jsme s kým hrát. V rozhodujících momentech, kdy se rozhodovalo o 1. místě v tabulce, jsme neměli s kým hrát. Museli jsme i odkládat zápasy, v některých za nás hrálo zase několik mladších dorostenců. To byl největší problém mužstva, a proto jsme třeba neuhráli 1. místo. Havlíčkův Brod, který vyhrál, měl 18-20 hráčů v kádru.

 

I přesto jste ale měli poměrně vydařenou sezonu a veřejně se mluvilo o možnosti postupu do extraligy staršího dorostu. Byla to pro vás jako trenéra tedy sezona vydařena nebo ne, když se nakonec nepostoupilo?

Myslím, že byla vydařená. Bylo přání od správní rady, aby tam byl pokus poprat o extraligu, a to jsme se pokusili. A nakonec to nevyšlo. Ale jak už jsem říkal, rozhodl kádr. Když by nás bylo víc, nebo když by se neobjevily zdravotní problémy, tak by to bylo asi jinak. Nerad bych se na to vymlouval. V Havlíčkově Brodě měli taky takové problémy, ale protože měli širší kádr, tak se to vyřešilo líp a měli stabilnější kádr.

 

Vraťme se teď k A-mužstvu. Co hráče čeká o letní přípravě. Naznačil jste na úvodním srazu, že budou mikrocykly, krátké a dlouhé týdny. Jaká bude konkrétní náplň tréninků?

Chceme to těm klukům malinko zpestřit, aby to nebylo monotónní. Budeme střídat zimní stadion s lesem s tělocvičnami a i posilovnami. Když to dobře dopadne, tak i s bazénem, kde by měla být regenerace.

 

A když bychom měli být konkrétnější v aktivitách?
Letní příprava bude zaměřená spíš na intenzitu. Nebudeme nesmyslně běhat někde dvě hodiny po lese, ale zaměříme se spíš na intenzitu a kvalitu. Budeme hráče nutit, aby zátěž nebyla dlouhá, ale hodně intenzivní.

Asi poprvé se v Kolíně setkáváme s rozdělením tréninků na dlouhé krátké týdny, kdy v tom delším budou hráči trénovat šest dní a v tom kratším pouze čtyři dny. V čem je výhoda tohoto systému nebo proč jste to tak zvolili?
V delším týdnu bude vše, co se týče intenzity, nasazení a objemu vždycky větší – bude to šest dní. A v tom kratším týdnu neříkám, že to bude volný týden, ale chceme zařadit i víc her jako fotbal nebo florbal a i regeneraci. A právě i díky tomu to nebude pro hráče tak monotónní.


A ještě otázka na závěr. Asistenta vám bude dělat Jiří Kadlec, který momentálně nastoupil do přípravy jako připravující se trenére. Myslíte si, že je reálně možné, aby měl Kolín hrajícího asistenta trenéra? A už jste to někdy zažil?

Jako hráč jsem to nezažil a ani jako trenér jsem nezažil, aby mi někdo dělal hrajícího asistenta. Ale s Káďou jsme o tom mluvili, rozebírali jsme to. Říkal, že to vyzkouší hlavně v tom srpnu. Teď bude trénovat a některé tréninky i povede. Na konci srpna bude vědět i zdravotně, jak na tom bude. Já osobně bych byl rád, když by na tom zdravotně byl dobře tak, aby mužstvu pomohl nejen jako asistent trenéra, ale i jako hráč.

Odkaz: ROZHOVOR S JIŘÍM SEIDLEM, který vznikl před loňskou sezonou.

privesek hokejista

2. liga skupina Střed

# Tým SK BO
1 Kolín 42 204:112 93
2 Příbram 42 244:128 85
3 Tábor 42 207:102 85
4 Klatovy 42 187:115 78
5 Kobra Praha 42 221:154 76
6 David Servis ČB 42 155:165 55
7 Písek 42 116:228 31
8 China 42 76:406 1

Následující utkání A týmu