10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z přátelského utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ přátelského utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňDoma se Kozlové umějí předvést. V prvním letošním domácím přípravném utkáním si na chleba jako máslo namazali hokejisty Žďáru nad Sázavou. Přehráli je 6:0 na góly a 49:22 na střely.

Kolín – Ždár nad Sázavou
6:0

,,To je dobře, že jsme stříleli. Do toho hráče nutím, aby se tlačili před bránu a stříleli ze všech pozic,“ liboval si po utkání trenér Kozlů Jiří Seidl.

Jeho svěřenci si v první třetině svou munici i střely ještě poměrně šetřili, ale od druhé dvacetiminutovky to bylo jedno dělo. Nejdřív Kolínští během minutky udeřili dvakrát, pak v poslední třetině poslali do branky Plamenů puky čtyři.

Skóre zápasu otevřel Jakub Semirád. Ve čtyřiadvacáté minutě to byla už dvanáctá střela Kolína ve druhé třetině na bránu a bylo jen otázkou času, kdy se Kozlové trefí. Jakub Semirád dobře zamířil z mezikruží. Pár vteřin na to se do brejku po mantinelu vyřítil Morkes a svižnou ranou zvyšoval na 2:0.

Jak už bylo nastíněno, další kanonáda nastala po druhé přestávce. To nejdřív úplně první střelou třetiny vsítil svou první letošní branku kapitán David Šafránek. A jak bylo vidět, tým na ni netrpělivě čekal. Loňský galaexekutor, který v druhé části sezony střílel branku minimálně jednou za zápas, letos nedal gól vlastně 5 třetin. A tak když se vrátil na střídačku, spoluhráči to s trochou ironie v hlase okomentovali „Konečně ses trefil.“

Jeho lajna se pak postarala i o zbylé tři trefy. Morkes to parádně trefil pod víko, stejně jako pak po brejku Zumr. A kapitán Kozlů David Šafránek pak nahoru do brány i úspěšně zakončil přesilovku Kolína - 6:0.

,,Oproti prvnímu zápasu to byla určitě změna. Všechno to začalo z obranné hry. Mužstvo se snažilo perfektně bránit a v první třetině nepustilo soupeře skoro do šance a od toho se odvíjel celý zápas,“ komentoval kolínskou hru trenér Jiří Seidl.

Další přípravné utkání hrají Kolínští ve čtvrtek 20. srpna na ledě Tábora.

Branky: 24. Semirád (Malý), 25. Morkes (Šafránek), 42. Šafránek (Morkes, Zumr), 48. Morkes (Zumr, Skokan), 50. Zumr (Morkes), 56. Šafránek (Zumr, Březina). Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:0, 2:0, 4:0.

Kolín: Bernart (od 31. Moravec) – Skokan, Březina, Pácal, Hanzl, Voženílek, Barták – Zumr, Šafránek, Morkes – Ježek, Semirád, Malý – Kadlec ml., Kadlec st., Kopec – Jelínek.

čt, 03. led. 2019 18:00