10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto: Jan KobzáňKdo nevěděl, že je na přáteláku, možná by to ani nepoznal. Utkání mezi Kolínem a Havlíčkovým Brodem mělo náboj, mělo šťávu a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru. Byla to pěkná energická podívaná s radostným koncem pro domácí.

Kolín - Havlíčkův Brod

4:2

Utkání mělo spád od začátku do konce. Nechybělo mu nic. Hrálo se sice nahoru dolu, ale kvalitně, to si trenér Kolína Jiří Seidl chválil. Zápas byl plný emocí a na konci nechyběla šarvátka mezi kolínským Semirádem a havlíčkobrodským Valou. A Kozlové navíc vyhráli, takže domácí fanoušci odcházeli ze sobotního přátelského utkání spokojeni.

Jak se Kozlové k výhře prostříleli?
Na začátku zápasu prohrávali, když hned ve 4. minutě po brejku Endál objel bránu, využil, že se kolínský gólman nestačil přesunout na druhou tyč, a zakončoval do prázdné. Kolínští ještě v první třetině vyrovnávali. Ve svižné hře nahoru dolu se najednou v útočné třetině na kruzích objevil Morkes, vypálil, jak to umí, nahoru do brány a bylo to - 1:1.

V prostřední dvacetiminutovce šli kolínští do vedení. Skokanova střela od modré do kasy ještě neprošla, ale Šafránkova dorážka už ano. Vedení 2:1 drželi Kolínští dlouho. Tlačili se o něco víc do brány než hosté, ale gól nepřidali a nakonec dovolili hostím vyrovnat. Ve třiapadesáté minutě střílel Vlasov na zadní tyč, ale střela šla o kousek vedle. Jenže kolínský gólman do ní sáhl a srazil si puk do brány. Sedm minut před koncem základní hrací doby tak bylo vyrovnáno - 2:2.

Ale jak už víte, vyhecovaný mač remízou neskončil. Velkou šanci Malý s Ježkem ale ještě v pětapadesáté minutě neproměnili. Šli do přečíslení dva na jednoho. Malý se přes beka neunáhlil ke střele a nechal puk do tandemu Ježkovi, oba si ho pak ještě vyměnili, ale závěrečný pokus Ježka gólman Havlíčkova Bordu kryl.

Rozhodující moment tak nastal až o dvě minuty déle. Hosté hráli přesilovou hru, přihrávali si v útočném pásmu a najednou na modré vypíchl puk Šafránek, jel sám na bránu a po zemi mezi nohy vystřelil Kolínu výhru. Aby toho nebylo málo, tak ještě dokončil hattrick, když v oslabení 5:6 hosté hráli power play.

,,Byl to zatím nejvyrovnanější zápas, co jsme hráli, ale byl i kvalitní z obou stran. A my byli asi tak o ty dva góly lepší," s úsměvem komentoval třetí vyhraný zápas v řadě trenér Kolína Jiří Seidl. Kozlové tak přerušili Havlíčkově Brodu bilanci. Tým z Vysočiny doposavad všechny tři přáteláky vyhrál. Kozlové jsou jeho první přemožitelé.

Kompletní ohlasy trenéra Seidla čtěte brzy.

Branky: 13. Morkes, 27. Šafránek (Skokan, Zumr), 57. Šafránek, 60. Šafránek - 4. Endál, 53. Vlasov (Kundratěv). Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 2:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Diváci: 250.

Kolín: Sejpal - Pácal, Hanzl, Skokan, Březina, Voženílek, Barták - Ježek, Semirád, Malý - Zumr, Šafránek, Morkes - Kadlec ml., Kadlec st., Němec - Hlavatý, Jelínek.

čt, 03. led. 2019 18:00