10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňUž to vypadalo, že zápas proti Táboru bude tak trochu nuda a zase takový ušmudlaný výkon jako proti Nymburku. Ale nakonec se opak stal pravdou. Dvě třetiny se tedy Kolínským nevydařily, ale pak to byla jedna píseň. Kozlové dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2, a to nebylo všechno.

,,Třetí třetina byla pohledná. Nejenže jsme dali o góly, ale si jsme museli přijít na to, jak znova nastartovat nohy. Nepovedlo se nám dobře utkání proti Nymburku a první a druhá třetina proti Táboru byly ve stejném duchu. Až ta třetí byla lepší," byl rád po zápase asistent trenéra Kolína Jiří Kadlec.

A jak už bylo uvedeno, vyrovnání a zlepšený výkon ve třetí třetině, nebyl všechno. To nejlepší možná nabídly samostatné nájezdy, které rozhodovaly o vítězi utkání. Jelo se jich celkem 12 a bylo na co koukat. Hráči předvedli třeba trefu do růžku, svižnou střelu k tyčce, blafáky do bekendu a podobně. Kromě hráčů se ale ukázali i gólmani. A to celkem tři. Za hostující Tábor jeden, za Kolín oba dva.

Když totiž Martin Sejpal první nájezd nechytil, povolal trenér Kozlů Jiří Seidl do branky Františka Moravce. Ten nerozcvičen nejdřív uspěl lapačkou a ve třetí a čtvrté sérii nájezdů neuspěl. A do brány se vydal znovu Martin Sejpal. Ten už pak uspěl dvakrát a Kolín vyhrál 3:2 po nájezdech.

,,To byl tah hlavního kouče a vyšel. Zažil jsem, že se vystřídal gólman na nájezdy nebo že se vyměnil po jednom nájezdu, ale že by se střídali první, druhý, první, to jsem ještě nikde neviděl. Ale uspěli jsme s tím," usmíval se po utkání Kadlec.

Šanci v utkání znovu dostali oba Ruští hráči Alexandr Komlev i Vladimir Nikonov a jihlavský Marek Němec. Všichni tři teď čekají na verdikt koučů. Zůstanou v Kolíně nebo ne? ,,Budeme to hodnotit asi až v pátek. Zatím na to nejsem schopen odpovědět," řekl po utkání asistent trenéra Jiří Kadlec.

čt, 03. led. 2019 18:00