Přihlásit se

Učíme děti bruslit

Hodiny bruslení pro děti z mateřských školek

Učíme děti bruslitUčíme děti bruslit

Pro děti v mateřských školkách v Kolíně a v blízkých obcích zajišťujeme hodiny bruslení. O hodiny bruslení je velký zájem a máme velice kladnou odezvu od dětí a jejich rodičů i od učitelek a vedení mateřských školek.

 

Pro školky zajišťujeme kompletní servis – zajištění ledové plochy, kvalifikované trenéry, zapůjčení potřebné výstroje i dopravu dětí ze školky na zimní stadion. Děti se účastní minimálně 4 hodinového cyklu (1 hodina týdně), po dohodě se školkami může být délka cyklu větší. Pro mimo kolínské školky zajišťujeme dopravu autobusem mezi školkou a zimním stadionem. Po příjezdu na zimní stadion mají děti k dispozici kabinu. Vstup dětí na led je povolen ve vhodném oblečení s bruslemi, helmou, chrániči na kolena a lokty. Brusle, helmu i chrániče dětem zapůjčíme. Při převlíkání dětem pomáhají paní učitelky z mateřských školek a naši trenéři. V průběhu hodiny se na ledě o děti stará několik profesionálních hokejových trenérů klubu SC Kolín. Děti před hodinami nemusí mít žádnou předchozí zkušenost s bruslením. Pro řadu dětí jsou tyto hodiny jejich první zkušeností s bruslením.

 

S projektem jsme začali v sezóně 2017/2018, kdy se hodin bruslení zúčastnilo cca 500 dětí z 10 různých školek. V následujících dvou sezónách se do projektu zapojilo ještě více mateřských školek a tedy i dětí. Bohužel v sezóně 2020/2021 byl projekt přerušen protiepidemickými opatřeními. Předpokládáme, že hodiny bruslení budou opět pokračovat od září 2021.

 

Hodiny bruslení organizuje klub SC Kolín. Zajištění hodin bruslení je částečně hrazeno z příspěvků rodičů. První výstroje a pomůcky byly v první sezóně pořízeny TPCA. V roce 2020 přispěl na doplnění výstrojí a pomůcek Středočeský kraj, který částečně přispěl i na pokrytí nákladů na organizaci a trenéry. Dopravu zajišťuje Jiří Šmejkal - autobusová doprava. SMSK poskytuje na hodiny bruslení pronájem ledové plochy za zvýhodněných podmínek.

 

V případě zájmu o zajištění hodin bruslení pro vaši školku nebo o více informací kontaktujte:

Josef Hasil, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 606 213 404

Jan Hurt, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 608 733 629

                                           

Vstupenky 2021/22