Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Poslední utkání B týmu

KLM
Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
HC Poděbrady - A-tým
Poděbrady
2:5 SC Kolín - B-tým
Kolín

Příští utkání B týmu

KLM
Datum so, 11. pro. 2021 Beginn 17:30
HC Junior Mělník - A-tým
Mělník
-:- SC Kolín - B-tým
Kolín

Vasyl Zheliznyak. Foto: Jan KobzáňVasyl Zheliznyak. Foto: Jan KobzáňJe zářným příkladem toho, že se projekt B-tým SC Kolín vydařil. Zastává svou roli mazáka v juniorce, a přitom pravidelně sbírá zkušenosti v seniorském hokeji. V nové vzniklém B-týmu. Devatenáctiletý junior Vasyl Zheliznyak, který musí po reorganizaci soutěží opustit juniorskou kategorii o dva roky dříve, než tomu bylo pro hráče ještě před pár lety, se tak může do seniorského hokeje zapojit dřív, než by dostal prostor v A-týmu. ,, Nejvíc se mi líbí právě to, že mladí kluci tam rostou po boku starších hráčů. Mají plno zkušeností, které nám předávají. Když se na ledě cokoliv nepovede nebo něco pokazíme, tak jsou ochotní nám to vysvětlit a pomoci nám,“ vyzdvihuje mladý útočník Zheliznyak.

Vasyle, je to velká škola se od nich učit přímo na ledě prakticky, nejen teoreticky, že?

Je to určitě lepší. Snažím se do zápasu přenášet to, co nacvičujeme o trénincích, a protože hraju i třeba se svým trenérem, tak ten předpokládá, co budu dělat a on mi ukazuje to, co říká, prakticky.

 

Tam míří moje další otázka. V béčku jsi v jednom týmu spoluhráčem svých dvou trenérů z juniorky. Hlavního Jiřího Kadlece a asistenta Tomáše Marvánka. Jaké to je být najednou ne jejich svěřencem, ale spoluhráčem?

Na ledě si s hlavním trenérem Kadlecem tykáme, ale na střídačce už ne. Na ledě v tom zápalu hry nepřemýšlíte, jestli vykat nebo tykat. Ale samozřejmě je to zvláštní, mám k nim respekt. Určitě jim třeba nekecám do jejich hry (smích).

 

V béčku dostáváš prostor a daří se ti. Ve čtvrtfinálovém utkání jsi vsítil gól. Jak se ti hraje se zkušenějšími borci?

Není to moc těžké s nimi hrát. Jsou zkušení a hrají částečně i za mě. Je jistota, že prakticky z každého souboje vyjedou vítězně. Já jsem to měl při tom gólu lehké. Jen jsem uklidil puk do prázdné branky, po tom, co ho Kopejda (Jan Kopecký pozn.red) vybojoval.

 

Taky jsi v tom utkání jel i nájezd…

Nájezd se mi nepovedl. Chtěl jsme vystřelit, ale když jsem přijel příliš blízko k bráně, už jsem neměl kam. Jsem rád, že jsem dostal důvěru, že pan Smitka dává důvěru mladým hráčům. Mrzí mě ale, že jsem ho neproměnil.

 

Kmenový hráč jsi letos ale juniorky. Jsi tam nejstarší, mazák. Jediný v týmu. Plynou z toho nějaké mazácké výhody?

Pořád funguje to, že mladí sbírají puky nebo uklízí kabinu, to tedy nedělám. Jinak mi ale mazáctví žádnou extra roli v kabině nepřináší.

 

A co výsledky? V poslední době se vám nedaří. Prohráváte…

Je pravda, že máme teď pár proher v řadě, ale věřím, že se to co nejdříve zlomí a pokusíme se ještě posunout o pár příček v tabulce výš.

 

Nakoukl jsi už i do áčka… Máš ambice hrát za A-tým?

Určitě to je moje ambice. Budu se snažit a makat na sobě. Už chodíme i s dalšími juniory na tréninky s áčkem doplňovat chybějící hráče. Tam sbíráme zkušenosti, které se nám budu hodit. Budeme se snažit je zužitkovat.

 

Letos maturuješ, kam tvé kroky povedou dál?

Vypadá to, že půjdu na chemika do Pardubic. Budu chtít skloubit školu s hokejem a probojovat se do kolínského áčka.

Vstupenky 2021/22

B tým - Výsledky kola

No matches