Datum so, 11. pro. 2021 Beginn 17:30
HC Junior Mělník - A-tým
Mělník
-:- SC Kolín - B-tým

Během léta Vám nabízíme rubriku s názvem Recyklujeme. Jak je z názvu patrné, zavzpomínáme v ní na dávné nebo zajímavé rozhovory, fotografie, materiály. Ve čtvrtém díle vzpomeneme na článek z roku 2005 Takové derby tu nebylo. Tenkrát to byla premiéra, dnes je z toho šlágr kola. O čem je řeč?

Psal se rok 2005, 26. listopad a kolínský zimák byl svědkem poprvé. V krajské lize se utkaly Žabonosy s Kolínem B. Ano, tenkrát to bylo poprvé, dnes je to už skoro běžná záležitost. Jak to?

Před dvěma lety totiž kozlové založili B-tým, který po sezoně v krajské soutěži mužů suverénně postoupil do krajské ligy a tam se pravidelně s týmem Žabonos potkává. Letos bude toto utkání na kolínském zimáku k vidění hned v prvním kole Krajské ligy mužů. V neděli 13. září bude Kolín B doma hostit Žabonosy. Role se pak obrátí o víkendu 28. a 29. listopadu, kdy bude Kolín B proti Žabonosům na kolínském zimáku hostující tým.

Jak to ale bylo v roce 2005? To měl Kolín taky svůj B-tým, ale ten sloužil tenkrát jednorázově pro účely juniorky. Tenkrát totiž hrála juniorka juniorskou krajskou soutěž, kde bez prohry šla za svým cílem, postupem do ligy. Hrálo se ale jen jednou týdně. A aby junioři měli vytížení a mohli sbírat zkušenosti, založil se pro ně B-tým. V krajské lize mužů tenkrát skončili mladíci poslední, ale svou juniorskou soutěž vyhráli a v baráži slavili úspěch a postup do ligy.