Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Václav NedbalVáclav NedbalNěco končí, něco začíná. V éře kolínského hokeje ukončila své působení pětice ze správní rady pod vedením prezidenta Václava Nedbala. Ve vedení kozlů nebude on, ani jeho spolupracovníci Aleš Jindra, Bohumil Bydžovský a Martin Hušek. Zůstává pouze Luboš Holoubek, který společně s další šestkou (I. Horová, L. From ml., J. Hurt, J. Svoboda, J. Veselý a J. Mach pozn.red.) vítězně kandidoval na začátku června. S dnes již bývalým prezidentem hokejového klubu SC Kolín jsme si popovídali. ,,Byla přesně ta správná doba to sečíst, podtrhnout a předat někomu dalšímu,“ myslí si Václav Nedbal.

 

Na valné hromadě jste ukončili svou činnost. Po šesti letech. To je dlouhá doba, že?

Jak se to vezme. Je to doba, kdy se v první fázi člověk s věcí seznámí. Druhá, pokud se něco člověku, či skupině lidí začne dařit a zbaví se počátečních nejistot a "kostlivců ve skříni“, je doba, kdy má nejvíce energie a nápadů na další rozvoj. Potom přijde do fáze, kdy buď nápady, či energie dojdou a člověk si myslí, že rozvoj a vzestup není takový, jaký by celou dobu našeho snažení předpokládal. V takové chvíli je třeba pomalu se zamýšlet nad tím, zda otěže nepředat někomu jinému, o kterém si myslíš, že je spolehlivý a především, kterému nechybí ten tvůj počáteční elán. A tak to bylo přesně i s naší činností v klubu. Tedy ke tvé otázce. Je to dle mého přesně správná doba k tomu sečíst, podtrhnout a předat někomu o kom si myslíš, že progres klubu povede dále.

 

Jaké jste měli důvody k ukončení své činnosti?

Čistě osobní, které jsem popsal v první otázce. V podstatě se nám rozpadl fungující tým a dáš mi určitě za pravdu, že když cítíš, že přichází tým nový, kterého bys nebyl tím správným kolečkem v soukolí, protože tobě samotnému chybějí kolečka z toho minulého týmu, je lepší prostě zhodnotit a odejít. S novým vedením jsme v kontaktu déle a jak je to možné, předáváme naše zkušenosti. I když samozřejmě nikdo nemá patent na rozum.

 

Je bezesporu, že se hokej v Kolíně za tu dobu zvedl. V čem vidíš vaše největší přínosy?

Spíše, než hokej po sportovní stránce jako takový, bych to viděl v celkové organizaci a hospodaření v klubu. Mým kreditem bylo a vždy bude maximální transparentnost našeho chování. O to jsme se celou dobu snažili.  Dali jsme si za cíl otevřít se našim partnerům a podporovatelům, mezi kterými musím na prvním místě jmenovat Město Kolín a přímo lidi, kteří s námi na radnici vždy od začátku našich kontaktů vedli přímý, rovný a férový dialog. Lidí jako jsou pánové Rakušan, Kašpar, Pospíšil, Kesner a řady dalších si musí každý sportovní klub s vedením zastávající naši otevřenou filozofii vážit. Tedy opět k otázce. Je to hospodaření, vztahy s partnery, sportovní stránka přípravy mládeže, transparentnost. To jsou dle mého devízy, které se nám podařilo v klubu dostat na vyšší úroveň. Ale to ať posoudí jiní.

 

Hodně diskutovaná byla loni spolupráce s Pardubicemi. Jaký názor na to máš?

Názor na to mám stejný, jaký jsem přednesl v závěrečné zprávě na valné hromadě klubu a ten nezměním, protože jsem o něm přesvědčen. Každý člověk, který alespoň trochu hokeji rozumí si to, předpokládám, uvědomuje podobně tedy cituji: ,,Družstvo dospělých doznalo na začátku sezony několika změn odchodem některých klíčových hráčů. Situaci se klub snažil řešit dohodou o spolupráci s extraligovým klubem HC Dynamo Pardubice. Klub dohodl takové podmínky, kdy náklady za hráče, kteří zde z Pardubic hostovali, byly po finanční stránce pro rozpočet klub naprosto minimální. Mužstvo bylo doplněno několika mladými hráči s potenciálem extraligové výkonnosti. Postupem času se ukázalo, že to byla volba, především co se týče doplnění kolínského kádru, správná. S odstupem času hodnotí stávající správní rada klubu smlouvu s HC Dynamo Pardubice jako přínosnou. Na tuto spolupráci je kde navazovat a rozvíjet jí."

 

Je něco, co myslíš, že jste mohli udělat jinak nebo lépe?

Nikdo, i když ti to bude stokrát opakovat, není dokonalý. Tedy ano, máme věci, které jsme měli řešit lépe, či razantněji a uvědomujeme si to. Nicméně všechno to byly věci, které nakonec potvrdily jen to, že všechno zlé je k něčemu dobré. Podstatné je to, že je za námi v klubu kus práce bez poletujících nezaplacených faktur po sekretariátu a ze skříní nahlížejících kostlivců.

 

Klub jste předali sedmičlenné nové SR. Na VH zaznělo, že jste spolu spolupracovali na předání agendy a přípravě nové sezony. Když by se tato skupina lidí nezformovala, je možné, že byste ještě zůstali?

Je to jisté. Alespoň co můžu mluvit za sebe. A pokud mohu mluvit za kolegy je jisté, že bychom káru táhli dál. Já neopouštím kormidlo bez náhradníka se zkouškami na řízení lodě.

 

Asi je zbytečné se ptát, jestli dál zůstaneš alespoň divákem hokeje, že?

Já jsem, Terezko, patriot a nedovedu si představit svých posledních 42 let života bez hokeje, ať už v jakékoli podobě.

 

To si dokážu představit. Myslela jsem tím, jestli třeba budeš dál nějak funkcionařit. Býval jsi trenér, pomáhal jsi s administrací webu a podobně...

S novou správní radou jsem se dohodl na spolupráci při administraci webu.

 

Práce ve vedení byla hodně úředničina, ale i práce s lidmi. Je něco, co tě za tu dobu, opravdu mrzelo?

Mrzelo i potěšilo, jak říkáš je to také v neposlední řadě práce s lidmi a lidi jsou různí. Zde bych si dovolil nechat pro sebe to, co mě v práci s lidmi potěšilo a co naopak zklamalo. Musím však říct, že jsem se vždy při komunikaci už s kýmkoli snažil chovat především slušně i když kolikrát byly kordy hodně vysoko, díky například neinformovanosti druhé strany. I tu neinformovanost jsem kladl vždy za vinu především sám sobě a hledal to, kde jsem v tomto udělal chybu já. To je asi jediné, co k tomu už dnes říct.

 

A naopak, bylo něco, co víš už teď, že ti bude chybět?

Chybět mi asi bude přímý kontakt s kluky v kabině áčka, kam jsem párkrát přišel, když se něco povedlo, nebo naopak nepovedlo. Tam jsem cítil, že mne kluci mají rádi a věří mi. Vždy pak zabrali, jak to nejlépe dovedli.  To je věc, která člověka vždy strašně nabije a přesvědčí ho o smyslu věci, kterou dělá.

 

Je něco, co bys chtěl říct ještě závěrem?

Ještě bych chtěl prosím dodat, že si nesmírně vážím spolupráce s pány Alešem Jindrou, Bohumilem Bydžovským, Lubošem Holoubkem a Martinem Huškem ve vedení klubu. Byli jsme dobrá parta a přeji i novému týmu, aby šlapali ve spolupráci minimálně stejně jako my. Ještě chci poděkovat všem hráčům, trenérům, dobrovolníkům a personálu klubu za spolupráci, které si velice vážím a obohatila mne o mnoho. Nerad bych dále zapomněl i na ty, bez kterých by to celé nemělo vlastně smysl, a to na věrné kolínské fanoušky a celou kolínskou veřejnost sledující náš klub. Těm všem bych rád poděkoval neméně. A vzkazuji, fanděte prosím, ať je klub co nejvýše.

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove