Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

čtvrtek 2.12., 15:00-17:00

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Tým béčka a juniorky po přátelském fotbalovém utkáníTým béčka a juniorky po přátelském fotbalovém utkáníKozlové pro nadcházející sezonu přichystali úplnou novinku. Založili B-tým a přihlásili ho do registrované soutěže. Kolínský led bude tedy domovem nového týmu. Týmu, který povede trenér Radek Smitka. ,,Jsme na začátku něčeho, co tu nikdy nebylo. Jak se nám to povede zrealizovat, ukáže čas,“ řekl v rozhovoru nový kolínský trenér Radek Smitka, který v posledních sedmi letech vedl Žabonosy.

1. místo juniorky

Béčko vzniklo zejména z popudu zrušení juniorské věkové kategorie. ,,Řešili jsme zrušení kategorie juniorů a to, že osmnáctiletí kluci, kteří ještě nemají potřebnou výkonnost na to hrát druhou ligu za chlapy končí, nebo se jim hledá hostování někde v krajských soutěžích. Tedy jsme během uplynulé sezony jednali s městem, hráči a pro sezonu 2018/2019 zakládáme B-tým,“ zdůvodnil prezident klubu Luboš From.

 

2. složení týmu

Béčko kozlů bude složeno různorodě. Základ bude mít hned trojitý. ,,Jedna skupinka je v áčku, jedna v juniorce (svazem nově pojmenovaná kategorie staršího dorostu pozn.red.), jedna se mnou v béčku. Nechceme ty mladé kluky vytrhávat z týmů. Na druhou stranu někteří starší se zapojují i po letech, kdy nehráli registrované soutěže a chtěli jsme je připravit. Proto je to takový nyní zvláštní útvar. Trénovalo nás na letní přípravě do deseti. Na soupisce celkově je ale cca 22 hráčů. Všichni ti mladí trénují každý den ve svých týmech,“ vysvětlil, na jaké bázi nyní tým funguje Smitka.

V sezoně by se tým jako takový měl potkávat třikrát týdně na ledě. Kromě toho bude zhruba půlka týmu trénovat současně i ve svých týmech. ,,Hráči, kteří se nedostanou do zápasu v A-týmu, by měli naskakovat za béčko, aby byli herně vytížení. Plus se to doplní hráči juniorky. Jednak ti věkově na odchodu, ale klidně i šikovní mladší. Plus se tým doplní i staršími hráči. Aby mohly být během celé sezony i tréninky a tým mohl fungovat plnohodnotně, tak jsme oslovili i hráče z těch vyšších věkových kategoriích. Všichni hráči se ale objevili a prošli kolínským hokejem až do druhé ligy,“ řekl k principu fungování trenér Smitka.

 

3. mazáci v týmu

Ze starších hráčů by se na ledě mohli objevit například David Švanda, Jan Hurt, Václav Čtvrtečka, Martin Rejthar (6 sezon v Dánsku, dvě sezony v extralize, 5 sezon v první lize, druholigový Kolín), i Michal Kosťa Král. ,,Zatím je to vše takové v plenkách. Tak to máme vymyšlené. Co přinese sezona a jak to dopadne, to se dozvíme až v sezoně. Tým se pořád vyvíjí. Ale doufám, že minimálně těchto pět hráčů bude po boku našich mladíků hrát,“ řekl ke složení týmu kouč béčka.

 

4. KSM

Kozlové chtěli původně pro svůj B-tým krajskou ligu mužů, jednali se svazem i týmem Žabonos. Jednání ale neměla úspěšný konec, tak museli Kolínští přihlásit krajskou soutěž mužů. ,,Určitě KSM nedosahuje takové úrovně jako KLM, ta má úplně jiný šmrnc. Na druhou stranu je vždycky velký tmelič a pohon chtít něco vyhrát. Je jedno, jestli je to krajská soutěž nebo krajská liga. Pořád je to soutěž mužů,“ okomentoval situaci Smitka.

,,Z krajské soutěže zmizela Kutná Hora, Čáslav, Neratovice, Poděbrady, Kralupy. Ty nejkvalitnější týmy tam nejsou. Relativně se to zdá snazší, ale nevíme, na jaké úrovni to je. Dva roky jsem tu soutěž neviděl,“ doplnil ještě.

 

5. cíle

Co bude cílem béčka, kromě toho, že dostanou příležitost mladí hráči? ,,To je to nejdůležitější. Dělá se to hlavně proto, aby mladí kluci dostali prostor, získávali zkušenosti. Jestli bude i další přidaná hodnota, to se uvidí,“ řekl Smitka.

 

6. změna je život

Trenér Radek Smitka mění působiště po sedmi letech. Zelenou Žabonos mění za modrou kolínskou barvu. ,,Sedm let intenzivní práce skončilo, protože mi to přerůstalo přes hlavu. Poslední sezona byla hodně náročná, hlavně psychicky. Myslím si, že ti kluci by po těch letech měli dostat nový impuls, měl by k nim přijít někdo jiný a že se tím třeba i tým znovu nakopne. Myslím, že tu bude ku prospěchu jim i mě,“ řekl Smitka ke svému odchodu z Žabonos.

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove