Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

čtvrtek 2.12., 15:00-17:00

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Bohužel jsem nucen reagovat na základě dohadů a nepravdivých diskuzí, které vyvolaly předešlé události na ZS spojené s SC Kolín.

1. Nařčení z ovlivnění utkání

Prvním bodem je rozsáhlá diskuze, která se vedla po prohraném utkání A týmu s týmem Řisut o údajném úmyslném ovlivnění výsledku kolínskými hráči. Toto je bolest, se kterou se potýká nejeden sportovní klub. Jakmile prohraje tým z vyšší části tabulky s týmem z opačné strany, ihned je napadán veřejností z ovlivňování výsledků. Nad vyrovnaností soutěže se už nikdo moc nezamýšlí. Vrcholem všeho byl výlev jistého primitiva na sociální síti, kde za prohru přeje hráčům Kolína smrt jejich dětí. Škoda, že tento pračlověk nepřijde vyjádřit svůj názor osobně. Na druhou stranu chápu rozhořčení fanoušků, když po perfektním výkonu a výhře na ledě prvního Jablonce přijde tato porážka, a ne zrovna oslnivý výkon, ale věřte, že nikdo z hráčů ani funkcionářů úmyslně žádný zápas neovlivňuje.

 

2. Žabonosy

Téma ohledně úmyslného poškozování týmu HC Žabonosy jen stručně. Nebudu komentovat výplod jistého anonyma na facebookových stránkách SC Kolín, který naopak chápu jako úmysl poškodit SC Kolín. Odkud tento článek pochází a komu škodí, ať si každý sám přebere. SC Kolín je samostatný klub stejně jako HC Žabonosy a tyto kluby na sebe žádné vazby nemají. Je pravda, že před sezonou proběhla jednání mezi oběma kluby, nebyla vedena ve smyslu nátlaku Kolína o pouhém přenechání licence ze strany Žabonos Kolínu, a pokud to tak někdo chápe, tak se mýlí. Tato jednání bohužel nevedla ke společné dohodě a bylo jasně řečeno, že každý klub si půjde svojí cestou. SC Kolín naopak vyhověl požadavkům HC Žabonosy a uvolnil hráče, o které bylo požádáno. Vzhledem k jasně nastaveným pravidlům ČSLH o startech mezi A a B týmem Kolína, bylo možné (dle mého klíčového hráče pro Žabonosy) brankáře Ondru Martínka uvolnit pouze do prosince, protože jinak by už nemohl nastoupit za SC Kolín B v baráži o postup do KLM. Toto si řada lidí vysvětluje jako krok proti Žabonosům.

 

 

Další situace nastala po 15. 1. 2019, kdy byl SC Kolín požádán klubem SK Sršni Kutná Hora o střídavý start méně vytížených hráčů A týmu do Kutné Hory. Vzhledem k tomu, že mezi oběma kluby probíhá spolupráce na úrovni mládeže a k tomuto datu mají tito hráči počet startů za A tým, který neumožňuje start za B tým, bylo rozhodnutí ponecháno na trenérovi A týmu a chuti hráčů do KH hostovat. Ti projevili zájem hrát za KH, proto byl všem střídavý start umožněn. SC Kolín nemá důvod Žabonosům ani škodit, ani pomáhat. Respektujeme ho jako samostatný klub a bylo by dobré, aby i ostatní vnímali stejným způsobem SC Kolín jako klub, který má právo rozhodovat o svých hráčích.

 

3. B tým

Již několikrát bylo vysvětlováno, že cílem vzniku B týmu je umožnit mladým hráčům překonat přechod z mládežnického hokeje do kategorie mužů. Dle systému HoSys za B tým nastoupilo letos 11 hráčů 16-19 let kategorie JUN a dalších 12 hráčů do 23 let. Vzhledem k omezením startů mezi týmy A, B a JUN nastavených ČSLH, je velmi složité s tímto pracovat a je téměř nemožné v dané chvíli provozovat B tým bez pomoci starších hráčů, kterým tímto děkuji. Nesouhlasíme s tím, že nyní už někteří mladí hráči, kteří nasbírali limitní počet startů za A tým, a to někdy pouze´2-3 střídání, nemohou nastoupit za B tým, ale střídavé starty do jiných klubů mít mohou. Budeme jednat se svazem o změně těchto pravidel a věříme, že v budoucnu bude B tým složen převážně z mladých hráčů a bude tvořit rezervu pro A Tým Kolína.

 

4. vyloučení hráče z klubu

Poslední věc je neměnný postoj klubu k výrazným porušením pravidel a jednání některých jedinců, která výrazně vybočují ze směru, kterým se klub ubírá. SC Kolín nebude tato jednání tolerovat a pokud bude muset, použije i krajní řešení, jakým je vyloučení člena z klubu. Přesto věřím, že tato událost byla ojedinělá a vedení klubu již takto nebude muset postupovat.

Bohužel názor, se kterým bych i souhlasil, a to vyloučit pouze rodiče, kteří incident, vyvolali, a syna ponechat, nejsme schopni uvést do praxe.

 

Za SR SC Kolín Luboš From

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove