Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

čtvrtek 2.12., 15:00-17:00

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Další z hráčů, kterému jsme položili několik otázek, byl nejproduktivnější hráč Kolína David Šafránek. Kromě předčasného konce sezony mluvil také o svém střeleckém souboji s Kamilem Bříškou nebo blížícím se porodu své manželky. A dodatečně jsme se ho i zeptali na názor na aktuální situaci ohledně možného postupu do 1. ligy.

Davide, touto otázkou začínám každý rozhovor teď, ale nedá se jinak. Sezona vám skončila ze dne na den. Jaké to pro hráče je?

Tak pro všechny to bylo zklamání, ale když se začala řešit ta opatření ohledně počtu diváků, tak už jsme všichni tak nějak tušili, že letošní play off asi nebude. Pokud by se to nezrušilo, tak hrát bez diváků asi také nemělo smysl. Celý rok jsme se na vrchol sezony poctivě připravovali, těšili se, a pak je ze dne na den konec. Ani nemělo cenu nějak řešit co by kdyby, prostě byl konec.

 

Kolín mířil rovnou do semifinále play off. Kde myslíš, že by se letos zastavila vaše cesta? Byli jste rozjetí vítězové základní části…

Během základní doby byl náš cíl 1. nebo 2. místo a postup do semifinále play off. Samozřejmě jsme strašně chtěli být první, nakonec se nám to podařilo, ale bylo to náročné. V závěru se nám podařilo zvládnout těžká utkání a nemuseli jsme se spoléhat na výsledky ostatních soupeřů. Jsem rád, že se nám to podařilo. Vyhrát základní část je určitě úspěch. Do play off jsme si věřili, semifinále bychom určitě zvládli a bojovali o vítězství v naší skupině. Jestli bychom prošli až do baráže to nevím, třeba ano, třeba ne.

 

Spekuluje se o tom, jak dopadne sezona, jestli se bude případný postup do 1. ligy řešit u zeleného stolu nebo ne. Co si o tom myslíš? A jak bys chtěl, aby to dopadlo? (Rozhovor byl dělán před oznámením svazu o právu na prvoligovou licenci pro Kolín. Aktuální otázka doplněna pod rozhovorem pozn.red.)

Nějak se to vyřešit musí, tato rozhodnutí nejsou jednoduchá a asi úplně spravedlivá, aby byl každý spokojený. Kdyby taková situace přišla o pár týdnů dříve, tak by třeba ani Kladno nespadlo a Budějovice nepostoupily. Jak to dopadne u nás, nevím. Nemyslím si, že by mělo nějaký smysl rozšiřovat Chance ligu o 3 týmy, pokud by vůbec o to ty týmy stály. Ono to pro kluby není vůbec jednoduché, finančně samozřejmě. Já jsem se hlavně těšil na to, že o ten postup budeme bojovat sportovní cestou.

 

Stal ses nejlepším střelcem druhé ligy letos. V posledním zápase jsi o jeden gól přeskočil Kamila Bříšku z Kobry. Byl pro tebe tento souboj na dálku motivující?

Nijak jsem to neprožíval, v jednu chvíli jsem na něj ztrácel hodně bodů i gólů a říkal jsem si, že budu druhý. Pak se mi ho podařilo v gólech dotáhnout, a nakonec i v posledním zápase ho předskočit. Jsem za to rád, musím ale poděkovat spoluhráčům i trenérům, obzvláště ten poslední gól byl díky nim, kdy mi to Honza Stehlík přihrál do prázdné brány.

 

A během celé sezony? Byla to pro tebe motivace dávat víc a víc gólů? A tím i přeskočit Bříšku…

Sledoval jsem to, asi jako každý. Motivující to asi bylo, ale snažil jsem se, abych pomohl co nejvíce týmu a podařilo se nám splnit naše cíle. Dát skoro 50 gólů je slušné, nicméně věřím, že i Kamila to trochu mrzí, že nedosáhl na 50. Mě to tedy mrzí (úsměv). Tak třeba příští rok. (Šafránek vstřelil 49 gólů, Bříška 48 pozn.red.)

 

Měl jsi ale i období, kdy ti to nelepilo tak jako jindy. Jak se v tu dobu cítí hráč často titulovaný právě nejlepším střelcem?

Těch zápasů během sezony, kdy se vám nic nedaří, je někdy víc, někdy míň. To zná každý hráč. Je potřeba se tomu tolik nepoddávat a poctivě pracovat a věřit si, jít tomu naproti.

 

Teď je v ČR vyhlášen nouzový stav, někdo nepracuje, někdo má home office. Jak to máš ty konkrétně? Jak trávíš tyto dny?

Já zatím pracuji normálně, ale i u nás jsou jistá omezení. Myslím, že se ta situace podepsala již na všechny odvětví. Snažím se kontakt s lidmi co nejvíce minimalizovat. Takže do práce, občas na rychlý nákup a domů. Naštěstí mám ještě pořád nějakou práci okolo domu a na zahradě, takže se zatím nenudím.

 

Čeká tě brzy taky příjemná povinnost, staneš se otcem. Jak se na to těšíš?

Těším se na to moc. Doma už máme snad vše zařízené a připravené, tak teď si jen přejeme, aby vše proběhlo v pořádku.

 

Možná se tě dotkne aktuální zákaz otců u porodu. Bylo by to pro tebe zklamáním?

Bohužel teď takový zákaz je, navíc tady v nemocnici byl snad i nějaký pozitivní test, tak uvidíme, jaká budou opatření. Samozřejmě by mě i manželku mrzelo, kdybych u toho nemohl být, nechci ji v tom nechat samotnou. Doufám, že se situace bude vyvíjet lépe a ta opatření nebudou tak přísná.

 

Otázka pod čarou

-otázka byla doplněna na základě aktuálního rozhodnutí ČSLH ze dne 10. dubna o přiznání práva účasti v 1. lize pro nadcházející sezonu pro Kolín, Vrchlabí i Šumperk.

 

Kolín získal právo účasti v první lize pro příští sezonu. Klub avizoval, že se rozhodne hlavně na základě vyjádření hráčů. Co tomu říkáš ty osobně a jak myslíš, že to dopadne?

Já jsem v tomhle asi skeptický. Úplně si to neumím moc představit. 1.liga je velmi náročná, finančně, materiálně, na dlouhá cestování a samozřejmě i hráčsky. Bohužel, představa, že najednou začne chodit 2 nebo 3 tisíce diváků a sponzoři se budou předhánět je naprosto mylná. V 1.lize divácká návštěvnost není dobrá a se sponzory je to podobně. Natož teď, když se všechna odvětví dost omezila. Vedeni si bude muset dobře spočítat, jestli to bude rozumné. V Kolíně se dlouho budoval aktuální stav, kdy všechno funguje, hraje se na špici tabulky a víceméně s odchovanci. Asi nikdo by nechtěl, aby se klub zadlužil a všechno se pokazilo jenom tím, že jsme si to chtěli zkusit. Myslím, že by se do vyšší soutěže mělo postupovat tehdy, když je ten klub na to připraven a má nějaký dlouhodobější plán.

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove