Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Bohumil Lupínek. Foto: Jan KobzáňBohumil Lupínek. Foto: Jan KobzáňPotřetí v krátké době se kolínský hokej obléká do černého hávu. V sobotu 27. června totiž zemřel dlouholetý kolínský trenér a taky jeden z generace hráčů, kteří hráli v poslední prvoligové sezoně Kolína (1982/1983) Bohumil Lupínek. Rest in Peace, kouči!

Bogas nás opustil ve věku nedožitých 68 let.

 

Když mu bylo šest let začínal v Kolíně v žáčcích u trenéra Jaroslava Kratochvíla. V kategoriích mladších žáků prošel rukama trenérů Kubače, Gandaloviče a Zdeňka. V dorostu pokračoval u trenérů Zdeňka a Tumpacha. V sedmnácti letech se začal objevovat v dresu A-mužstva.

 

Vojnu si „odsloužil“ v Duklách v Jihlavě a v Trenčíně v letech 1971-1973. Hokejové nadání neušlo pozornosti pražské Sparty, kde však po půlročním působení skončil z důvodu nedohody oddílů. V sezoně 1974 se vrátil zpět a od té doby zůstal věrný kolínským věžičkám, jak sám říkal. Bylo to celých 12 sezon v řadě.

 

Ani po skončení hráčské kariéry nepověsil brusle na hřebík. Působil v roli asistenta trenéra A-mužstva, pracoval s žáky, dlouho dobu působil i u juniorské kategorie a u dorostu. S áčkem pamatuje třeba na účast v baráži o 1. ligu v sezoně 2013/2014.

 

Mnoho svých hokejových kroků dělal po boku současného trenéra dorostu Václava Ráce. ,,Už jsem s ním byl na vojně v Trenčíně. Byli jsme každý jiného založení, ale podporovali jsme se celý život. Byli jsme kamarádi a trénovali jsme spolu hodně často. Mám ho pořád v srdci. Byl to férový chlap, upřímný. Co na srdci, to na jazyku,“ zavzpomínal na svého parťáka z ledu i mimo něj Václav Rác.

 

A měl pravdu. Přesně takového znám Bogase i já. Nebral si servítky, nemazal med kolem pusy, byl upřímný. Uměl pochválit, ale i vynadat. A ty jeho hlášky. Mnoho z nich se tedy nedá publikovat, ale jedna, kterou si pamatuji, přece :) ,,Ty to mícháš jak šlehačku na věnečky.“ Co myslíte? To se mu nelíbila práce s holí jednoho ze svých svěřenců.

 

Poprvé jsem se s Bogasem významněji potkala v sezoně 2005/2006. To se stal po nešťastném úmrtí trenéra Jaroslava Kedršta hlavním trenérem juniorky. Ve zmíněné sezoně se semkl s hráči v jeden pevný mančaft a vybojoval postup do ligy juniorů. Vzpomínkový článek a rozhovor s Bohoušem Lupínkem najdete mezi obrázky.

 

Bohoušku, R.I.P.!

 

VZPOMÍNKOVÁ FOTOGALERIE ZDE

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove