Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

O víkendu jsme v rámci rubriky Recyklujeme nabídli osm let starý rozhovor s Václavem a Karlem Nedbalovými. Jak se jim žije dnes? Oba opustili kolínský hokej, ale na zimáku se s nimi můžeme vídat pořád. Co dnes dělají oni a jejich synové? Nejen to se dočtete v rozhovoru s exprezidentem SC Kolín Václavem Nedbalem.

Vendo, před osmi lety vyšel tento článek (ODKAZ) o tobě a tvém bratrovi Karlovi. Pojďme prozradit našim čtenářům, co vše se od té doby změnilo. Asi především to, že už ani jeden nepůsobíte u kolínského hokeje. Ty jsi asi před třemi lety po několika letech opustil funkci prezidenta klubu. Co děláš teď?

Pracuji na plný úvazek jako starosta obce Jestřabí Lhota druhé volební období. Jako každé zaměstnání naplno to pohltilo i dost mého volného času, a protože nejsem zastáncem jedné zadnice na dvou židlích, práci u hokeje, která mne neskutečně bavila, jsem musel opustit, ale to už jsem někde říkal, tak se nebudu opakovat. Ve volném času se věnuji sportu dosti lajdácky, což se nemile odráží na mé kdysi sportovní figuře. Postupně se po operaci kyčle ale minimálně na led vrátím. Ale nebojte se už jen v rámci rekreačního klání (úsměv).

 

Na kolínský zimák ale stále chodíš, že?

Samozřejmě, i když vzhledem k povinnostem jsem loňský rok dosti flákal. Nicméně do nové sezony jsem si dal závazek, že dám co nejvíce domácích utkání, tak uvidíme.

 

A co Karel? Ten už taky nehraje za kozly...

Kája je o rok a čtvrt mladší než já a hraje stále hokej v Novém Bydžově a bude ho hrát ještě dlouho. Mnoho hráčů by si mělo z jeho vytrvalosti a věrnosti sportu brát příklad. Dokud mu bude zdraví sloužit, budu ho v tom podporovat minimálně tím, že čas od času zajedu do Bydžova na dobrou bydžovskou klobásu a krajskopřeborský hokej. A je dlužno dodat, že mu to stále hraje!

 

V článku jsou zmíněni i vaši dva synové. Tvůj syn Václav hokej už nehraje. Čím se zabývá dnes?

Véna právě dokončuje studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, ve volném čase se věnuje hodně hudbě a zpěvu, který ho vždy bavil. A navíc chodí skoro každý den do zaměstnání v jedné kolínské firmě. Jedním slovem mám z něj radost. Mám také radost z dcery, která v současnosti dokončila maturitu a chodí se mnou na hokej (úsměv).

 

Hokej stále ještě hraje Karel mladší. A letos se podívá na kolínský led, protože hraje za Třebíč…

Těším se na něj! Párkrát jsem se na něm byl kouknout s bráchou v Třebíči, ale to víte doufám, že v "kolínském pekle" to bude výzva (úsměv).

 

Společně s Karlem už nepracujete ve stejném zaměstnání, jak tomu bylo před osmi lety. Pořád ale trávíte společný čas, že?

Toho času je už dosti málo, neboť každý již pracujeme někde jinde a toho volného času není moc a když je, tak není ve stejný čas. Nicméně nenecháme si ujít příležitost sejít se a zapálit doutníček a nalít si něčeho dobrého, zrzavého a rozebírat hlavně hokejové dění, nebo dění v našem bývalém společném oboru.

 

Kolín bude po dlouhých letech hrát první ligu. Už to bylo tématem za tvého prezidentování, ale tenkrát to nevyšlo. Jak se těšíš na prvoligovou sezonu? Budeš pravidelným divákem?

Budu se opět opakovat. Nejdůležitější věcí je, že kormidlo převzali lidé, kteří na naši práci nejen navázali, ale posunuli klub výrazně dopředu a o to šlo vždy mě a mým bývalým kolegům. Tedy se mi na to kouká opravdu velmi radostně a moc současnému vývoji a lidem kolem hokeje fandím. Na tomto místě musím složit poklonu všem, kteří se o to zasloužili v čele s prezidentem Lubošem Fromem. Nelze též opomenout přispění pana starosty Mgr. Kašpara a vedením města Kolín, které se dle mého názoru vyrovnalo s celou situací před získáním licence tak, jak se na správné vedení města sluší. Je to pokrok a o ten mi vždy při všem, do čeho jsem zasáhl, šlo.

A teď k otázce. Už mám permanentku, takže, jak jsem již odpovídal, chodit budu určitě a moc se těším. Pojďte na hokej!

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove