Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Letošní sezona pro mládež sotva začala, tak vlastně skončila. Alespoň ta část na ledě. Když se během loňského léta rozvolnila proticovidová opatření, mladí kozlové se po rychle ukončené sezoně 2019/2020 vrátili na led. Absolvovali soustředění, začali trénovat na ledě. Vyladili výzbroj, nakoupili hokejky a užívali si ledový chlad v útrobách zimního stadionu. Jenže toto nadšení netrvalo dlouho. Junioři odehráli tři mistráky, dorostenci šest, sedmáci a deváťáci také šest, šesťáci a osmáci čtyři. Páťáci odehráli mače tři, a minihokejisté leckdy i pouze jeden nebo dva turnaje. Zkrátka víc času než na ledě strávili kozlové na suchu.

,,V sezoně, kdy nemůžeme být tolik na ledě, probíhaly a probíhají tréninky mimo led jak u mladších, tak starších kategorií různými formami. Mladší kategorie mají individuální trénink (doporučená videa a sdílení vlastních videí v rámci možností), online trénink s trenérem, skupinové tréninky (dle nařízení pro 6 osob nebo 2 osoby). Starší kategorie mají individuální týdenní plány, online trénink s trenérem. Využívá se i online trénink s trenérkou na kompenzační cvičení a strečink,“ řekl, jak probíhá tréninková činnost hokejistů SC Kolín šéftrenér mládeže Josef Hasil.

 

,,Pro zpestření se dělaly meziklubové výzvy. Jeden klub vytvořil video, druhý klub musel splnit a vyhodnocovalo se podle toho, kolik se zapojilo dětí,“ přidal k dobru Hasil s tím, že je to ale dlouhá doba a děti tráví čas u počítače i přípravou do školy a postupem času elán do online tréninků opadá.

 

,,Ze začátku byly takovéto tréninky pro děti něco nového, takže se předháněly, kdo vytvoří lepší cvičení, líp provede a podobně. Zapojovali se i rodiče. Bohužel postupem času nadšení opadávalo. Situace trvá již delší dobu a nedokážeme činnost jako je bruslení a dovednosti s tím spojené ničím nahradit. Čas teprve ukáže, jaké dopady tato situace bude mít na mládež,“ doplnil.

 

Právě dlouhodobý výpadek bruslení a tréninku herních činností může mít nejen na nejmladší sportovce velký vliv. Kozlové sice využili každý možný den, který mohli skrz vládní nařízení, aby se na led dostali v malých skupinách, a to především v době předvánoční, když se opatření rozvolňovala, ale jejich tréninky na ledě za poslední měsíce by se mohly spočítat na prstech rukou.

 

Hokejisty s kozlem na hrudi jste mohli vidět i na venkovním kluzišti v areálu Vodního světa Kolín, ale znovu, v omezených skupinách. Nyní maximálně ve dvou.

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove