Přihlásit se

Fanshop

privesek hokejista

DALŠÍ MOŽNOST ZAKOUPIT NA ZS

sobota 4.12., 14:30-zápas

neděle 5.12., 14:30-zápas

pondělí 6.12., 12.30-17.00

čtvrtek 9.12., 15.00-17.30

po dohodě na 724 361 930

NELZE PLATIT KARTOU

Foto: Tereza Marvánková HölzlováFoto: Tereza Marvánková HölzlováJména Kateřina Mrázová a Alena Mills jsou v souvislosti s českým ženským hokejem skloňována mnoho let, rozhodně víc než deset. Stálice ledové plochy, české lvice ale září i ve svých oddílových angažmá. Jak se jim dařilo v uplynulé sezoně?

Jednatřicetiletá Alena Mills, která je kapitánkou reprezentačního výběru, po šesti letech v profesionálním ruském týmu zamířila do čínského týmu Vanke Ray, který hrál loni ruskou soutěž KHL. Jak se jí tam líbilo a co ji vlastně k tomu kroku vedlo?

 

,,Věděla jsem, že ten tým je vedený americkými trenéry, které znám a vím, že jsou kvalitní. Chtěla jsem se ještě někam dál posunout. A jak je to spojené s reprezentací a olympiádou, tak jsem se chtěla co nejvíc připravit, abych v reprezentaci mohla podávat dobré výkony, a ještě se i v mém věku zlepšit,“ řekla a bylo evidentní, že má pořád ambice.

 

,,Sezona byla taková všelijaká. Sice jsme i přes covid hrály, ale v týmu byly holky, které se bály, takže nechodily na tréninky a měly jsme i chvíle, kdy jsme trénovaly třeba v pěti. To se projevilo i v zápasech. Náš tým bojoval s tím, že jsme si nenašly lajny. Během zápasu jsem vedle sebe měla třeba i šest různých křídel. To bylo zvláštní,“ vyprávěla Mills za svoboda Polenská o své sezoně v čínském týmu.

 

Sezona v KHL ale i přesto ještě pro Alenu Mills neskončila. Netradičně ji bude dokončovat v podstatě těsně před začátkem té následující. ,,Čeká nás ještě finále. Ufa, která je s námi ve finále, měla pozitivní případy, tak jsme to nemohly dohrát. Nakonec to budeme dohrávat v září. Druhého září se vrátíme z mistrovství světa a od sedmého hrajeme finále v Ufě na dvě vítězná utkání,“ prozradila Mills. Finále hrají 7. září a 9. září v Ufě, pro případný třetí zápas by se stěhovaly týmy na 10. září do Mytishche.

 

Tu tak čeká náročný program, i vzhledem k aklimatizaci a cestování mezi její rodnou Kutnou Horou, Petrohradem, kde aktuálně žije, Mytishchi, kde teď sídlí její čínský tým (kousek od Moskvy pozn.red.) a Ufou, kam bude cestovat pro začátek finále letošního ročníku ženské KHL. Navíc se po finále bude stěhovat. Příští sezonu totiž stráví ve Finsku.

 

O dva roky mladší Kateřina Mrázová naopak po sedmi letech v zámoří odehrála dvě sezony ve švédské hokejové lize za tým Brynäs IF. Dařilo se jí náramně, v loňské sezoně nasbírala více než dva kanadské body na zápas.

 

,,Ve Švédsku jsem spokojená. Byla to samozřejmě trochu změna, myslím přechod z Ameriky do Evropy. Ale ve Švédsku to berou hodně profesionálně. Výhodou také je, že ženské týmy pomáhají zastřešovat chlapské týmy. Sezona byla vyvedená. Měli jsme dobrý tým, sešlo se to tak, že jsme to dotáhli až do finále,“ pochvalovala si Mrázová.

 

Ta se blýskla nejen týmově, ale taky individuálně. Posbírala v základní části 63 bodů ve 29 zápasech (23+40), a to i přesto, že chvíli absentovala kvůli zranění. I to ji dovedlo k zisku tzv. zlaté helmy ve Švédsku neboli ceny pro nejužitečnější hráčku soutěže.

 

,,Z osobního hlediska byla sezona taky dobrá. Jsem ráda, že se to tak povedlo. V mém věku a s mými zraněnými musím být pozorná sama k sobě. Nicméně individuální statistiky nejsou jen moje zásluha, ale zásluha mých spoluhráček, celého týmu,“ zdůraznila.

 

Co ji čeká v nejbližší budoucnosti? ,,Po mistrovství světa a se vracím do Švédska. Smlouvu ještě nemám podepsanou, ale řeší se už jen detaily. Sezona bude dlouhá. Čeká nás kvalifikace na olympiádu, když se to povede, tak olympiáda. Povinnosti v klubu, další mistrovství. Sezona bude hodně dlouhá, s mnoha vrcholy, bude to zajímavé a hrozně se těším,“ řekla s úsměvem ve tváři.

Vstupenky 2021/22

Partneři klubu

Partneri klubu nove