2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňOsmifinálová série mezi Vrchlabím a Kolínem je znovu vyrovnaná. Kozlové na domácím ledě v šestém zápase nezaváhali, ba naopak se postarali o první překvapení této série. Po pěti vyrovnaných duelech deklasovali v úterý Vrchlabí 8:2.

,,Nemám vůbec, co komentoval. Zápas jsme vůbec nezvládli. Domácí byli jednoznačně lepší od první minuty. Chtěl bych se omluvit všem fanouškům, kteří vážili cestu na tento zápas. Doufám, že na nás nezanevřou,“ řekl hned po utkání novinářům trenér Vrchlabí Petr Hlaváč, jehož tým prohrál šestý zápas série 8:2. Místo vítězství a postupu si jeho svěřenci zkomplikovali postup a ještě dostali debakl.

,,My jsme měli v první nebo druhé minutě čistou gólovou šanci, tu jsme nedali. Pak jsme inkasovali. Následovaly dvě nebo tři vyloučení. Dostali jsme se pod tlak, ze kterého jsme se už nedokázali dostat. Domácí nás potrestali dalšími dvěma góly. Když jsme chtěli ve druhé třetině ještě něco zkusit, dostali jsme hned na začátku čtvrtý gól a víceméně to bylo rozhodnuté,“ popisoval Hlaváč, co podle něj bylo příčinou prohry.

,,Potom je na hráčích vidět frustrace. Nikomu se nechce bruslit, nikomu se nechce bojovat, jako když by to bylo vyrovnané. Naopak domácí získali lehkost, všechno jim vycházelo,“ doplnil ještě.

Kozlům vyšlo, na co sáhli. Zase se rozhodlo hned na začátku, když padla první branka. Zatím pořád platí, že ten, kdo vstřelí první gól, vyhraje i celý zápas. V úterý to v Kolíně platilo taky. Kozlové se navíc v první části dostali do vedení 3:0, což se v sérii ještě nikomu nepovedlo, a na hře to bylo hned znát.

,,My už jsme neměli kam uhnout. Byl to zápas o bytí a nebytí. Nabádali jsme hráče, že zápas musíme zvládnout, jinak by nám skončila sezona. Hráči k tomu přistoupili výborně. Podařilo se nám nastřílet góly. Po první třetině jsme vedli 3:0 a po nástupu do druhé třetiny jsme dali hned čtvrtou branku, která byla hodně důležitá,“ popisoval asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek, jak jeho tým postupoval za výhrou.

Nicméně upozorňoval, že tím série zdaleka nekončí, byl to jen nezbytný krok k vyrovnání. Nehledě na výsledek. ,,Tento výsledek je naprosto zavádějící. Góly se nám podařilo dát i z přesilovek, které nám po celou sérii nevycházely. My ten výsledek musíme okamžitě vymazat z hlavy a nic nepodcenit,“ přemítal Plíšek už směrem ke čtvrtečnímu rozhodujícímu duelu.

Rozhodující zápas série se hraje ve Vrchlabí od 18.00.